$
קורונה

טראמפ מציע: מס מעסיקים של 0% עד סוף השנה

משבר הקורונה וצניחת מחירי הנפט עושים את שלהם, ונשיא ארה"ב העלה את ההצעה בפגישה עם מחוקקים רפובליקנים; לפי הדיווחים, הבית הלבן שוקל גם סיוע לתעשיית האנרגיה האמריקאית

שירות כלכליסט 21:4110.03.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נועד היום (ג') עם מחוקקים רפובליקנים והציע מס מעסיקים של 0% עד סוף השנה, כך אמרו פקידים בבית הלבן ל-CNBC. זאת לנוכח נזקי התפשטות נגיף הקורונה לכלכלה. הבית הלבן שוקל גם סיוע פדרלי לתעשיית פצלי השמן לאור צניחת מחירי הנפט בעולם, שנבלמה מעט היום.

 

הדברים מתפרסמים בשעה שהבית הלבן מנסה לגבש תוכנית להתמודדות בנזקים הכלכליים של הקורונה. מוקדם יותר דווח כי למרות הצהרות הנשיא לפיה יכריז על התוכנית עוד היום, הבית הלבן לא הצליח לגבש תוכנית אותה, וגורמים מהמעגל הקרוב של הנשיא הופתעו למדי מהצהרותיו. בהמשך הערב צפוי תדרוך בנושא בבית הלבן.

 

"תהיו רגועים, זה באמת עובד", אמר טראמפ לאחר הפגישה בהתייחסו לתגובת הממשל לנגיף, "הרבה דברים טובים הולכים לקרות". הסנאטורים הריפובליקנים הביעו ספקות בנוגע לקיצוץ במס המעסיקים - מהלך אותו דחף פיטר נבארו, אחד מיועצי הסחר הבכירים של טרמאפ.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

טראמפ הזכיר את האפשרות לקיצוץ במס המעסיקים אתמול. הוא אמר גם שברצונו לסייע לחברות התעופה והקרוזים, שסובלות קשות מהתפשטות הנגיף. על פי הודעת טראמפ מאתמול, הממשל הפדראלי ינקוט מהלכים "משמעותיים" על מנת להגן על הכלכלה מפני התפשטות הקורונה. "אנחנו מדברים על סיוע מאוד משמעותי, וזה מספר גדול", אמר במסיבת עיתונאים אתמול.

 

ההצעות שעלו על הפרק כוללות אי־ניתוק בתים ממים, גם אם בעליהם לא ישלמו את החשבונות, וסיוע לילדים התלויים בארוחות החמות המוגשות להם בבית הספר. על פי סגן הנשיא מייק פנס, הממשל שוקל גם להעניק ימי חופשה בתשלום לעובדים שיחלו בקורונה. טראמפ חתם ביום שישי על תוכנית להעברת 8.3 מיליארד דולר למלחמה בנגיף.

 

x