$
קורונה

נגיף הקורונה

איטליה: שוקלת לסגור את בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה למשך שבועיים

שרת הבריאות באיטליה הודיעה על אפשרות לסגירת המוסדות החינוכיים. ארגון הבריאות העולמי הודיע כי שיעור התמותה מהקורונה עומד על 3.4% -מעבר לתחזיות. כל המידע בכלכליסט

שירות כלכליסט 15:1704.03.20

הממשלה באיטליה הודיעה על סגירת כל בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה עד אמצע חודש מרץ עקב התפשטות נגיף הקורונה. כמו כן, שר הספורט של איטליה אמר כי הממשלה צפויה להורות כי כל משחקי ליגת הכדורגל ברחבי המדינה ישוחקו ללא קהל.

 

מספר המתים מקורונה באיטליה קפץ בתוך יממה מ-52 ל-79; 2,502 נדבקו בנגיף.

 

באיראן, הודיעו הרשויות על ביטול תפילות השישי בערים הגדולות. מספר המתים מהנגיף במדינה עומד על 92.

 

בתוך כף, ארגון הבריאות העולמי הודיע כי שיעור התמותה ממגיפת הקורונה מכלל האנשים שנדבקו בנגיף קוביד-19 עומד על 3.4% - הרבה מעבר לתחזיות, שעמדו בשלבים מוקדמים יותר על 2%. לשם השוואה, שיעור המתים ממחלת השפעת עומד על פחות מ-1%.

  

שדה התעופה בלוס אנג'לס שדה התעופה בלוס אנג'לס צילום: גטי אימג'ס

 

הבנק העולמי הכריז הלילה על חבילת סיוע של 12 מיליארד דולר, שתועבר בעיקר למדינות עניות, לצורך תמיכה בהתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של המגיפה.

 

במקביל, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הודיע הבוקר (ד') כי החברה תעניק לארגון הבריאות העולמי אפשרות לפרסם בחינם ברשת החברתית את כל העדכונים הנדרשים בעניין הקורונה, ותפעל להורדה של כל פוסט כוזב שפורסם בעניין מצד גורם כלשהו.

 

ונציה ריקה מתיירים ונציה ריקה מתיירים צילום: AP

 

 

אמש הודיעה גוגל כי היא מבטלת את אירוע המפתחים השנתי (Google IO) שלה באזור סן פרנסיסקו, ומבטיחה החזר כספי לרוכשי הכרטיסים. הכינוס, שתוכנן במקור ל-12 עד ה-14 במאי, יהפוך לאירוע מקוון כדי לשמור על שלומם של המשתתפים.

 

הבוקר נודע כי 15 תיירים מאיטליה נדבקו בנגיף הקורונה בהודו - כך לפי כלי התקשורת המקומיים בניו דלהי. הנדבקים היו חלק מקבוצת תיירים של 21 אזרחים איטלקים. כמו כן, גורם במשרד הבריאות במדינה דיווח כי בחבל רג'סטאן שבמערב הודו נדבק אזרח איטלקי נוסף.

 

הלילה דיווחו הרשויות בסין על 119 מקרי הידבקויות חדשים בנגיף, ירידה קטנה לעומת 125 המקרים שדווח עליהם ביממה הקודמת. מספר הנדבקים הכולל בסין עומד כעת על 80,270. עוד 38 חולים מתו ביממה החולפת, ומניין המתים מהנגיף בסין עלה ל-2,981. כמו בכל הדיווחים הקודמים, רוב מקרי ההידבקויות והמוות החדשים הם מהעיר ווהאן, שבה התגלה לראשונה הנגיף בדצמבר.

 

 

x