שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

עכשיו זה מדעי: אם אתה נוסע ברכב יקר - אתה "זבל של בן אדם"

לפי מחקר שנערך באוניברסיטת נבאדה, הסיכוי שבעלי מכוניות ראוותניות יעצרו ויאפשרו להולכי רגל לחצות את הכביש יורד ב-3% - ככל שמחיר הרכב שלהם מתייקר ב-1,000 דולר

שירות כלכליסט 22:3127.02.20

המדע נחרץ למדי: בעלי מכוניות יקרות הם "אנטיפתיים ולא אמפתיים" - כך עולה ממחקר חדש שפורסם בנושא.

 

 

לפי הממצאים, הסיכוי שנהגים שיש בבעלותם מכוניות ראוותניות יעצרו ויאפשרו להולכי רגל לחצות את הכביש יורד ב-3% - ככל שמחיר הרכב שלהם מתייקר ב-1,000 דולר.

במוו M4 קופה במוו M4 קופה צילום: wallpaperflare

 

 

בתחילת המחקר העריכו החוקרים מאוניברסיטת נבאדה, כי בעלי המכוניות היקרות "חשים סוג של עליונות על משתמשי הדרך האחרים" ועשויים להיות פחות אמפתיים כלפי הולכי הרגל ה"נחותים".

 

הם איששו את ההנחה הזאת, אחרי שביקשו ממתנדבים ללכת על מדרכה ולחצות כבישים מאות פעמים, תוך כדי שהם מתעדים ומנתחים את תגובות הנהגים. החוקרים השתמשו בגבר ואשה אפרו-אמריקאים וגבר ואשה לבנים, וגילו גם שהסבירות שנהגים יתייחסו לנסיינים והנסייניות הלבנים, גבוהה משייעצרו וייתנו לנסיינים ולנסייניות האפרו-אמריקאים לחצות את הכביש. נמצא כי כלי רכב עצרו 31% מהפעמים לנסיינים הלבנים, לעומת 24% מהפעמים לגברים ו-25% לאפרו-אמריקאים.

 

אך עלות הרכב התגלתה כ"חזאית הטובה ביותר", בתשובה לשאלה האם בעל מכונית יעצור במעבר החציה. כך גילו החוקרים. לדבריהם, "חוסר עניין ויכולת מופחתת לפרש מחשבות ורגשות של אחרים, לצד תחושת עליונות ונרקיסיזם, מובילים לחוסר אמפתיה כלפי הולכי רגל". וזאת בקרב בעלי מכוניות יוקרה, נאמר במחקר.

 

אך המתאם בין התנהגות אנטיפתית לשווי הרכב אינו דבר חדש. המחקר, שפורסם בירחון תחבורה ובריאות, מיישר קו עם מחקר פיני שפורסם בחודש שעבר, ומצא שסביר יותר שגברים שבבעלותם מכוניות יוקרה יהיו "וכחניים, עקשנים, ולא אמפתיים". 

 

על פי המחקר הפיני, שבדק 1,892 נהגים, נהגים של רכבי יוקרה הראו מאפייני אישיות פחות נעימים, וגם "הפגינו משיכה גבוהה יותר לבעלי מכוניות יוקרה אחרים".

 

לפי ין אריק לונקוויסט מאוניברסיטת הלסינקי, שבה נערך המחקר, שיצא לחקור איזה סוג אנשים סביר יותר שייקנו רכב יקר ויצר בכך מעין מבחן אישיות עבור הנהג הפיני, "הבחנתי שאלה שהכי סביר שייעברו באור אדום, לא יעצרו להולכי רכב ובכלל, ינהגו בחוסר זהירות, הם בד"כ אלה שנוהגים במכוניות גרמניות".

 

הוא הוסיף כי "התשובות חד משמעיות:  סביר בהרבה שגברים מרוכזים בעצמם, עקשנים, וכחניים, לא נעימים ולא אמפתיים, יחזיקו ברכב יקר כמו אאודי, ב.מ.וו או מרצדס".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x