שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

נגיף הקורונה

בכיר ב-FDA: "אנחנו עומדים על סף מגיפה עולמית"

פיטר מארקס, ראש המרכז למחקר והערכה ביולוגית במינהל המזון והתרופות האמריקאי: "חשש גדול למגיפה עולמית - לאור העובדה שתוך לילה אחד זוהו מקרים בשש יבשות"; נסטלה לעובדיה: "להימנע מנסיעות עסקיות עד אמצע החודש הבא"

שירות כלכליסט 23:1626.02.20
"הקורונה מתקרבת להפוך למגיפה גלובאלית" - כך אומר היום בכיר במינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA.

 

"אני חושב שהוגן לומר שאנו עומדים על סף של מגיפה עולמיה עולמית. האם זה אכן יקרה בוודאות? לא, אבל יש חשש גדול, לאור העובדה שתוך לילה אחד זוהו מקרים בשש יבשות", אמר פיטר מארקס (Peter Marks), ראש מרכז ה-FDA למחקר והערכה ביולוגית.

 

העמדה הרשמית של ארגון הבריאות העולמי היא שמוקדם מדי לקרוא להתפשטות הנגיף מגיפה עולמית. מנהל הארגון טדרוס אדהנום גברהיסוס אמר בעניין זה כי "לא משיגים שום רווח מהשימוש במונח מגיפה עולמית באופן בלתי זהיר. לעומת זאת יש בכך סיכון ביצירה מיותרת של פחד וסטיגמה, ואף סיכון בשיתוק מערכות".

 

אם ובנותיה בעיירה סן פיוראנו בצפון איטליה אם ובנותיה בעיירה סן פיוראנו בצפון איטליה צילום: רויטרס

 

עד כה בארה"ב זוהו מקרים ספורים של חולים בנגיף קוביד-19, ודאי בהשוואה למדינות אחרות; ועדיין, הרגולטורים במדינה מובילים שורה של מהלכים על מנת להיאבק בהתפשטות עתידית אפשרית – כך אמר מארקס בראיון שנערך עימו בכך בניו יורק.

 

פיטר מארקס פיטר מארקס צילום: YouTube

"כפי ששמעתם אתמול מאנשי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), הם מבצעים הכנות לקראת מה שעלות להתרחש. מנקודת המבט שלנו ב-FDA, המטרה שלנו היא לפעול לפי הסדר הנדרש על מנת לנסות לשמר בשרשרת האספקה את המוצרים המתאימים הנדרשים", אמר מארקס.

 

ה-FDA פועל לאתר מקורות חלופיים של תרופות ומכשור רפואי, לנוכח הסגר שהוטל על סין, והביא לעצירת יבוא של אמצעים רפואיים מהמדינה לארה"ב. "בכל הנוגע לחלק מהמוצרים הרפואיים,  אנו תלויים ביבוא ב-90%", הסביר מארקס.

 

בתוך כך, ענקית המזון והמשקאות נסטלה הודיעה לעובדיה כי עליהם להימנע מנסיעות עסקיות עד אמצע החודש הבא.

 

הענקית השווייצרית, המעסיקה 291 אלף עובדים, מסרה כי היא "שותפה לדאגות הגלובליים מהתפשטות הקורונה".

 

מעבר להתפשטות הקורונה באיראן ובאיטליה, פורסמו ביממה האחרונה דיווחים על חולים ראשונים באוסטריה, קרואטיה, שוויץ, גיאורגיה, יוון, ברזיל, נורבגיה, פקיסטאן, צפון מקדוניה, רומניה ואלג'יריה. כמו כן אובחנו חולים בבחריין, כווית, עומאן, גרמניה, וספרד. 

 

 

 

 

x