קורונה

נגיף הקורונה

"המצב חמור": מקרה מוות רביעי בדרום קוריאה; 123 נדבקים חדשים

המדינה דיווחה הבוקר על שני אנשים נוספים שמתו מהנגיף. יותר מ-9,000 חברי הכנסיה שבה זוהה לראשונה הנגיף במדינה הוכנסו להסגר

שירות כלכליסט 07:4423.02.20

דרום קוריאה דיווחה על מקרה המוות הרביעי מנגיף הקורונה ועל 123 מקרי הידבקות נוספים בנגיף, כאשר מספר החולים במדינה עומד כעת על 556 ומספר המתים על ארבעה. על כך מדווח הגרדיאן.

 

 

מתוך 556 האנשים שנדבקו בנגיף במדינה, 75 קשורים לכנסיית שינצ'נוגי (Shincheonji) בעיר הרביעית בגודלה במדינה דאגו (Daegu) ולבית חולים השוכן בקרבתה. המרכז הדרום קוריאני לבקרה ומניעת מחלות מסר שהוא הכניס יותר מ-9,000 חברי הכנסייה להסגר עצמי ואלפי מתפללים בכנסייה נבדקו.

 

ההודעה מגיעה לאחר התנצלות מצד שר בממשלת יפן לאחר שאישה שהורשתה לעזוב את ספינת הקורונה דיאמונד פרינסס ביום רביעי האחרון אובחנה כחולה בנגיף ביום שבת. המקרה עורר שאלות נוספות בנוגע להתמודדות של הנהגת המדינה עם המגפה.

 

"אנחנו מצטערים מעומק הלב על המצב שנגרם בעקבות הפיקוח שלנו", אמר שר הבריאות קטסונבו קאטו (Katsunobu Kato) אמש (שבת), והוסיף כי המשרד יבדוק מחדש 23 נוסעים ששוחררו מהספינה.

דרום קוריאה דרום קוריאה צילום: רויטרס

 

 

בדרום קוריאה, הממשלה מנסה להשתלט על התפרצות הנגיף והכריזה על העיר דאגו ועל מחוז צא'ונגדו (Cheongdo) כ"אזורי טיפול מיוחדים". אולם, הצעד לא בלם את התפשטות הנגיף במדינה, שיותר מהוכפל ביום אחד במהלך שבת.

 

עד כה, דרום קוריאה שחררה מבתי חולים 18 אנשים שהחלימו לחלוטין מהמחלה, מסר המרכז לבקרה ומניעת מחלות במדינה. מספר האנשים במדינה שאובחנו כחולים בנגיף ושוהים בהסגר עומד נכון ליום ראשון בבוקר על 6,039, נמסר מהמרכז. במדינה נבחנו 22,633 אנשים, ומתוכם אובחנו 16,038 כשליליים.

 

דרום קוריאה אישרה את המקרה הראשון של הנגיף על אדמתה אצל אישה סינית מווהאן, מקור התפרצות המחלה, ב-20 בינואר. החולה ה-31 במדינה, ככל הנראה "מפיץ על", הגיע להתפלל בכנסיית שינצ'נוגי. בהודעה ציבורית נדירה בשבת בערב, ראש הממשלה צ'אנג סי קיון (Chung Sye-kyun), הרגיע את האזרחים שניתן להכיל את התפשטות המגפה אם הציבור ישמע להנחיות הממשלה.

 

היום (א') ראש ממשלת העיר דאגו הדרום קוריאנית הפציר בתושבים להישאר בבתיהם ואמר: "המשבר בדאגו ובפרובינציה הוא חמור". היא קרא לחברי הכנסייה שבה התגלה הנגיף ושיש להם סימפטומים של המחלה לבוא ולהיבדק. "להתחבא זו לא התשובה", הוא אמר. "אם אתם מתחבאים אתם עלולים לפגוע בבריאות שלכם, בבריאות של בני משפחתכם, ולא תעזרו למיגור מוקדם של התופעה".

 

 

דרום קוריאה דרום קוריאה צילום: איי אף פי

 

 

בתוך כך, בסין עלה מספר המתים מהנגיף ל-2,442 בבוקר יום ראשון, לאחר שהממשלה מסרה ש-97 בני אדם נוספים קיפחו את חייהם, כולם מלבד אחד בפרובינציית חוביי. ועדת הבריאות הממשלתית אישרה 648 מקרי הידבקות נוספים. מרבית מקרי המוות וההידבקות החדשים הם בבירת פרובינציית חוביי, העיר ווהאן, שם התגלה לראשונה הנגיף בדצמבר. מספר הנדבקים בסין האמיר ל-76,936, מסרה הוועדה בדיווח היומי שלה.

 

נגיף הקורונה התפשט ליותר מ-25 מדינות ברחבי העולם, כולל אירופה, המזרח התיכון ואסיה. ביום שבת, מחלקת המדינה בארה"ב קראה לאזרחים אמריקאים להימנע מנסיעה לדרום קוריאה ו"לנקוט משנה זהירות", כשהם נוסעים למדינה. בשל התפשטות "קהילתית מתמשכת". "הכוונה בהתפשטות קהילתית מתמשכת', היא שאנשים בדרום קוריאה נדבקו בנגיף, אך לא ידוע היכן הם נדבקו, וההתפשטות נמשכת", נכתב באתר של מחלקת המדינה האמריקאית.

 

כמו כן, המרכז האמריקאי למניעת ובקרת מחלות פרסם התראה ב"רמה 2" לנוסעים לדרום קוריאה, וציין כי "אנשים מבוגרים ואלו הסובלים ממצבים רפואיים כרוניים צריכים לשקול לדחות נסיעות לא חיוניות". בריטניה גם מציעה לאזרחיה "לשקול בכובד ראש כל נסיעה לא חיונית לדאגו ולצ'אונגדו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x