$
תעשייה ופיננסים

בואינג מאשרת: נמצאה פסולת במיכלי הדלק של עשרות מטוסי 737 מקס שעדיין לא נמסרו

המדובר בסמרטוטים, כלי עבודה, שבבי מתכת וחומרים אחרים שהושארו על ידי עובדים במהלך ייצור המטוסים; מקורב ליצרנית התעופה אמר לרויטרס כי ביותר מ-50% ממטוסי ה-737 מקס שטרם נמסרו, אך נבדקו, נמצאה פסולת כזו

שירות כלכליסט 12:2522.02.20

בואינג מאשרת כי מצאה פסולת במיכלי הדלק של עשרות מטוסי 737 מקס שטרם נמסרו; ברקע: החקירה הנמשכת בנוגע לשתי ההתרסקויות של דגם המטוס המקורקע, ובעוד החברה נאבקת לשקם את אמון חברות התעופה וציבור הנוסעים.

 

דובר של בואינג אישר אמש כי החברה מצאה פסולת במיכלי דלק של כ-35 מטוסים.

 

מקורב ליצרנית התעופה אמר לרויטרס כי ביותר מ-50% ממטוסי ה-737 מקס שטרם נמסרו, אך נבדקו, נמצאה פסולת. "אנו נוקטים צעדים כדי לוודא שגופים זרים לא נמצאים במטוסים. זה אינו מתקבל על הדעת ולא ייסבל על ידינו באף מטוס של בואינג שנמסר ללקוח", לשון הודעת בואינג.

 

בואינג 737 במפעל החברה בוושינגטון בואינג 737 במפעל החברה בוושינגטון צילום: בלומברג

 

פסולת חפצים זרים (FOD), מונח המתייחס לסמרטוטים, כלי עבודה, שבבי מתכת וחומרים אחרים שהושארו על ידי עובדים במהלך ייצור המטוסים, מהווה בעיה במטוסים שונים של בואינג, בהם מטוסי התדלוק מסוג KC-46.

 

השבוע חשפה רויטרס מסמך פנימי של החברה לפיו FOD עלולה להוות סיכון בטיחות לאחר שאותרה בכמה מטוסי 737 מקס שממתינים למסירתם לחברות התעופה שהזמינו אותם.

 

בואינג נמצאת תחת חקירה מאז שתי ההתרסקויות הקטלניות של מטוסי 737 מקס בשנה שעברה שהביאו למותם של 346 בני אדם. המטוסים מהסוג הזה מקורקעים ברחבי העולם מאז מרץ שנה שעברה. הניו יורק טיימס דיווח אתמול שהתובעים הפדרליים החוקרים את בואינג בודקים האם החברה הטעתה את מינהל התעופה בזמן שניסתה להשיג אישור עבור הדגם הזה.

x