שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

נגיף הקורונה

מארה"ב ועד עיראק: מה המדיניות בעולם לגבי אזרחים שחזרו מסין?

משרד הבריאות הודיע היום כי אזרחים ישראלים שחוזרים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו יידרשו לבידוד ביתי של 14 יום - בנוסף לחוזרים מסין; מה המצב במקומות אחרים בעולם?

נועם אוסטפלד ועדי ברק 23:4716.02.20

משרד הבריאות הודיע מוקדם יותר היום (א') כי המגיעים לישראל מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו יידרשו לבידוד ביתי של 14 יום – הזמן המוערך לדגירת נגיף הקורונה. על פי נתונים רשמיים מספר הנדבקים בסינגפור, שעומד על 75 אנשים, הוא הגבוה ביותר מחוץ לסין.

 

מספר האנשים שאובחנו כחולי וירוס הקורונה בהונג קונג, תאילנד ומקאו עומד על 57, 34 ו-10, בהתאמה. לפי שעה הנחיות המשרד אינן חלות על השבים מיפן, אף ש-59 אנשים במדינה האסיאתית סובלים מהנגיף.

 

בינתיים, מדינות אחרות נוקטות מדיניות שונה, המבודדת בעיקר את השבים מסין. כך למשל, מי שאינו תושב או אזרח ארה"ב וביקר בסין ב-14 הימים האחרונים לא יורשה להיכנס למדינה. כניסת תושבים ואזרחים אמריקאים ששבים מסין תתאפשר דרך עשרה שדות תעופה בלבד: אטלנטה, שיקגו, דאלס, דטרויט, הונולולו, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, וושינגטון ושני שדות תעופה בניו יורק.

 

מתגוננים מקורונה בסין מתגוננים מקורונה בסין צילום: גטי אימג'ס

 

במסיבת עיתונאים שכינס בסוף השבוע המרכז הלאומי לחיסונים ומחלות נשימה אמרה ראשת הארגון ננסי מסונייר כי כעת נמצאים בבידוד למעלה מ-600 אנשים בארה"ב. "הסגר הוא כלי לא שגרתי עבור מי שאמון על בריאות הציבור", אמרה מסונייר. "הפעם האחרונה שבה היינו צריכים להכניס להסגר קבוצה גדולה של אנשים היתה לפני יותר מ-50 שנה, כך שאפילו שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, עדיין יכולות להיות מהמורות בדרך".

 

בהונג קונג הנהלים חמורים אף יותר, וכל מי שייכנס לטריטוריה לאחר ששהה בסין יחויב בהסגר של 14 ימים. גם אזרחים אוסטרלים שביקרו בסין יורשו לחזור לאוסטרליה אבל יתבקשו להכניס את עצמם לבידוד ביתי למשך 14 ימים. זאת לעומת אזרחים זרים שביקרו בסין שאינם יכולים להיכנס לאוסטרליה.

 

סינגפור אסרה על כניסת סינים וזרים אחרים ששהו בסין בשבועיים האחרונים. תושבי סינגפור יורשו לחזור למולדתם אך יושמו בהסגר של 14 ימים. נוהל זהה חל גם בעיראק, ניו זילנד ורוסיה.

 

ההגבלות ביפן נקודתיות יותר ומגדירות כי אזרחים זרים שביקרו במחוזות חוביי או ז'ג'יאנג ב-14 הימים האחרונים לא מורשים לנחות במדינה. מחוז חוביי נחשב למקום התפרצות הקורונה, ז'ג'יאנג שוכן מזרחית אליו וגובל בים סין המזרחי.

x