שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

התובע הכללי של ארה"ב: "הציוצים של טראמפ הפכו את עבודתי לבלתי אפשרית"

ויליאם בר מתח ביקורת נדירה על טראמפ - לאחר שהנשיא התייחס בטוויטר למשפטו של מקורבו רוג'ר סטון, וכתב כי ההמלצה לגזור עליו מאסר של 7-9 שנים היא "נוראית"; לדברי התובע, "לא אושפע מבריונות של אף אחד, בין אם זה הקונגרס, עיתון כלשהו או הנשיא"

שירות כלכליסט 12:2414.02.20

התובע הכללי של ארה"ב ויליאם באר אמר אמש כי הנשיא דונלד טראמפ צריך להפסיק לצייץ בעניין משרד המשפטים, והתלונן שהערותיו של הנשיא "הופכים את מילוי עבודתי לבלתי אפשרי".

 

הדברים הגיעו לאחר כמה ימים שבהם ספגו בר, משרד המשפטים וטראמפ ביקורת נוקבת מהדמוקרטים בבית הנבחרים בנוגע להחלטת המשרד לרכך כתב אישום חמור נגד ידידו ויועצו הפוליטי של טראמפ, רוג'ר סטון הרפובליקני.

 

 

 

 

 

 

 

 

סטון הורשע בשנה שעברה בהדחת עדים ובעדות שקר בקונגרס, במסגרת החקירה שניהל בית הנבחרים בנוגע לקשרים אפשריים בין קמפיין הבחירות של טראמפ ב-2016 לרוסים. לקראת פרסום גזר דינו בשבוע הבא, ביקשו התובעים הפדרליים שניהלו את התיק לגזור עליו בין שבע לתשע שנות מאסר. אלא שבאופן חריג ביותר התערב שר המשפטים וביטל את ההמלצה הזו, תוך שהוא טוען כי מדובר בעונש מוגזם מדי. בבקשה המתוקנת לא נמסר לכמה זמן ממליצה התביעה לשלוח את סטון לכלא. ההתערבות בהמלצת התובעים הגיעה אחרי שהנשיא עצמו טען ביום רביעי, בציוץ בטוויטר, כי ההמלצה למאסר של 9-7 שנים למקורבו היא "נוראית" וטען כי נעשה לסטון "אי-צדק"

 

ויליאם בר ויליאם בר צילום: אי פי איי

 

"אני חושב שהגיע הזמן להפסיק לצייץ בנוגע לתיקים פליליים של משרד המשפטים", אמר בר לכתב המשפטי של רשת ABC. "אני אקבל את ההחלטות האלה בהתבסס על מה שאני חושב שהוא הדבר הנכון לעשות, ולא אושפע מבריונות של אף אחד...בין אם זה הקונגרס, עיתון כלשהו או הנשיא. אעשה מה שהוא הדבר הנכון לדעתי. אני לא יכול לעשות את עבודתי במשרד המשפטים עם הערות רקע בלתי פוסקות שחותרות תחתיי".

 

לדבריו, ציוציו של טראמפ "הופכים את עבודתי לבלתי אפשרית, ואין ביכולתי להבטיח בצורה הזאת לבית המשפט ולתובעים של משרד המשפטים שאנחנו עושים את עבודתנו כראוי".

 

מזכירת העיתונות של הבית הלבן מסרה בתגובה כי "הנשיא לא הוטרד מההערות האלה, ויש לו את הזכות, כמו לכל אזרח אמריקאי, להציע לציבור את דעותיו. הנשיא טראמפ משתמש במדיה החברתית באופן אפקטיבי כדי להילחם עבור העם האמריקאי נגד אי צדק במדינתנו, כולל פייק ניוז. לנשיא יש אמון וביטחון מלא בתובע הכללי באר, שיעשה את עבודתו וישמור על החוק".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x