$
כלכלה ומדיניות

נגיף הקורונה

לא עוצר: מספר נשאי נגיף הקורונה באונייה הנצורה ביפן עלה ל-61

זאת בעקבות גילוי 41 מקרים נוספים; הנוסעים נעולים בחדריהם, והורשו לצאת לסיפונים לזמן קצר בלבד; הנוסעים קיבלו הנחיה למדוד חום ולדווח אם הוא מעל 37.5 מעלות; משרד החוץ היפני מסר כי הסגר על האונייה יימשך עוד 12 יום

שירות כלכליסט 11:0107.02.20

מספר הנוסעים שלקו בנגיף הקורונה על האונייה "נסיכת היהלום" שנמצאת בעוצר ליד חופי יפן עלה ל-61, זאת לאחר שהתגלו היום (ו') 41 מקרים נוספים. 3,700 הנוסעים, בהם 15 ישראלים, נעולים בחדריהם והבדיקות בספינה נמשכות. משרד החוץ היפני מסר כי הסגר על האונייה יימשך עוד 12 יום. 

 

 

האונייה שבה לפני כשבועיים לנמל יוקוהמה דרומית לטוקיו לאחר שאדם שירד ממנה בהונג קונג אובחן עם כנשא של הנגיף. עד כה נבדקו 273 נוסעים לאחר שגילו סימפטומים של המחלה או היו במגע קרוב עם אנשים אחרים שגילו את הסימפטומים.

 

 

האונייה הנצורה האונייה הנצורה צילום: רויטרס

 

שר הבריאות של יפן, קטסונובו קאטו, אמר במסיבת עיתונאים כי ב-21 מתוך 41 המקרים החדשים שהתגלו מדובר באזרחים יפנים.

 

ההתפרצות שאחראית למותם של כמעט 640 איש בסין, ושניים בלבד מחוצה לה, מעלה חששות לגבי קיומה של אולימפיאדת טוקיו 2020, האמורה להתחיל ב-24 ביולי. מארגני התחרויות הקימו צוות משימה מיוחד שיהיה אחראי על תיאום עם רשויות הבריאות לגבי התמודדות עם המגפה.

 

 

 

צילומי וידיאו שפורסמו הראו ברזנט כחול שנפרס על האונייה במטרה למנוע מנוסעים שהורשו לצאת לסיפון הפתוח על מנת לשאוף אוויר לזמן קצר מלהתבונן בחבריהם שהתגלו כנשאי הנגיף בעודם עוזבים את הסיפון בדרכם לאשפוז בבתי חולים בטוקיו ובערים הסמוכות.

 

לפי תושב הונג קונג בן 48 שנמצא בעוצר עם משפחתו על הסיפון, רוחב פס האינטרנט הורחב והנוסעים גילו את מקרי ההידבקויות החדשים דרך הרשת לפני שנשמעה ההודעה על כך באונייה. "יש לנו הנחיות למדוד חום ולדווח אם הוא מעל 37.5 מעלות", אמר האיש, שסירב להזדהות, לסוכנות רויטרס.

 

שר התחבורה היפני, קאזויושי אקאבה, אמר לכתבים כי יפן ביקשה מאוניית נופש נוספת, the Westerdam, לא לעגון במדינה. מושל גואם, ליאון גואררו, דחה הבוקר את בקשתה של ארה"ב לאפשר לספינה לעגון שם.

 

בתוך כך, טיסה רביעית הביאה 119 יפנים ו-79 סינים וטאייוואנים מוואהן. שלושה מטוסים בשבוע שעבר הביאו סך של 565 בני אדם בחזרה ליפן. קומץ מהם נושא את הנגיף.

 

המקרים החדשים באונייה מעלים את מספר נשאי הנגיף ביפן ליותר מ-80.

 

לייב פייסבוק של נוסע בריטי על האונייה הנצורה:

 

 

x