$
כלכלה ומדיניות

משרד החוץ האמריקאי לאזרחים: "אל תסעו לסין"

אזהרת המסע לסין הועלתה מדרגה 3 ל-4 עקב התפרצות הנגיף שגרמה עד כה למותם של 213 בני אדם בסין; אמריקאים שנמצאים במדינה נקראים לצאת ממנה; אתמול הכריז ארגון הבריאות העולמי על מצב חירום בעקבות ההתפרצות

שירות כלכיסט 09:2431.01.20

משרד החוץ האמריקאי העלה את אזהרת המסע שלה לסין מדרגה 3 ל-4, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה במדינה, ומותם של 213 תושבים שם בעקבותיה. אתמול (ה') הכריז ארגון הבריאות העולמי על מצב חירום בעקבות ההתפרצות.

 

 

 

"אל תסעו לסין עקב נגיף הקורונה החדש שהתגלה לראשונה בווהאן", כך לשון ההודעה, "מי שנמצא כרגע בסין צריך לשקול עזיבה באמצעי התחבורה הזמינים לו".

 

מדידת חום בסין מדידת חום בסין צילום: איי אף פי

 

ההכרזה הנדירה של ארגון הבריאות העולמי מאתמול מאפשרת לו להעביר תקציבים במטרה לעצור את ההתפרצות. אתמול אישר גם המרכז האמריקאי למניעת מחלות (CDC) את דבר קיומו של מקרה הידבקות ראשון על אדמת ארה"ב. פקידי בריאות באילינוי אמרו במסיבת עיתונאים של ה-CDC שהחולה החדש שזוהה הוא בן זוגה של האשה משיקגו שחזרה לארה"ב מסין לאחר שנדבקה בנגיף, ואותרה בשבוע שעבר. עד כה אותרו שישה מקרי הידבקות בארה"ב. היום בבוקר שעון בייג'ינג הודיעה נציבות הבריאות הלאומית הסינית שמספר מקרי ההדבקה עלה ל-9,692.

 

מחלקת המדינה האמריקאית מפרסמת לרוב אזהרת מסע בדרגה 4 לקומץ מדינות, וזאת עקב "סבירות גדולה לסיכנת חיים" נכון להיום מוגדרות המדינות הבאות על ידי מחלקת המדינה כמדינות בסיכון בדרגה 4: עיראק, איראן, דרום סודן, בורקינה פאסו, סוריה, מאלי, הרפובליקה המרכז אפריקאית, ונצואלה, סומליה, אפגניסטן, צפון קוריאה ולוב.

x