$
כלכלה ומדיניות

הצרות של טסלה בגרמניה: פצצות מתקופת מלחמת העולם, והתנגדות של תושבים

במהלך חפירות באתר ההקמה של המפעל, בסמוך לברלין, התגלו שבע פצצות אמריקאיות; בנוסף, תושבי האזור הפגינו: "המפעל יביא להשמדת יערות ולזיהום מי השתייה"

תומר הדר 12:0124.01.20

שבע פצצות מתקופת מלחמת העולם השניה התגלו טמונות בקרקע שעליה מוקם מפעל טסלה בגרמניה - הראשון של החברה באירופה. כך מדווחים אמצעי תקשורת במדינה.

 

הפעם לא מדובר בעוד תעלול תקשורתי של המייסד אלון מאסק, לא בשמשות מתנפצות, בהכפשת צוללנים או בעישון מריחואנה, אלא בדבר האמיתי: השבוע במהלך החפירות באתר ההקמה, לא רחוק מברלין, התגלו שבע פצצות אמריקאיות מתקופת מלחמת העולם השנייה, במשקל 50 ק"ג כל אחת. הפצצות ינוטרלו בימים הקרובים על ידי חבלנים.

 

השטח המיוחד למפעל השטח המיוחד למפעל צילום: Getty Images

 

 

הפגנה של תושבי האזור נגד הקמת המפעל הפגנה של תושבי האזור נגד הקמת המפעל צילום: Reuters

 

זאת ועוד, במהלך הימים האחרונים נאלצת טסלה להתמודד גם עם התושבים, שחלקם אינם מרוצים מהקמתו של מפעל הענק. כך, השבוע התכנסו תושבי הכפר גרונדהיים, הסמוך לאתר המפעל העתידי, כדי להפגין נגד החלטת מחוז ברנדנבורג למכור לטסלה (ב-45 מיליון דולר) את השטח המיוער הסמוך לכפר לצורך בניית המפעל.

 

לטענת התושבים, הקמת המפעל תגרום לא רק להשמדת היערות הסמוכים-אלא גם לזיהום של מי השתייה באזור.

 

מאסק אמר בעבר כי המפעל שיוקם בגרמניה ייצר סוללות, וגם את רכב הכביש שטח העתידי של טסלה, מודל Y. המפעל הגרמני צפוי להצטרף למפעל טסלה שהקמתו הושלמה בסין.

x