$
כלכלה ומדיניות

סין: מספר המתים מווירוס הקורונה במדינה עלה לתשעה

הרשויות במדינה עדכנו כי מספר החולים בווירוס הגיע ל-440; צפון קוריאה חסמה היום כניסת תיירים לתחומה

שירות כלכליסט 17:0322.01.20

שלטונות סין עדכנו היום שמספר הנפגעים מווירוס הקורונה המתפשט במדינה ממשיך לעלות. עד כה מתו מהווירוס 9 בני אדם ו-440 איש חלו ואושפזו.

 

מלבד סין, התגלו כבר כמה מקרים של חולים בווירוס גם במדינות דרום מזרח אסיה – יפן, דרום קוריאה, תאילנד, טייוואן ומקאו - וכן מקרה אחד בארה"ב של נוסע שהגיע בטיסה מסין. שלטונות סין הזהירו אתמול כי הווירוס מדבק ויכול לעבור בקלות יחסית בין בני אדם. שלטונות סין קראו לתושבי ווהאן, שם התחילה המגיפה, שלא לעזוב את העיר ולהימנע מהתקהלות של בני אדם.

 

 

פינוי חולה שנפטר מהווירוס בסין פינוי חולה שנפטר מהווירוס בסין צילום: איי אף פי

 

וירוס הקורונה כולל משפחה שלמה של וירוסים, חלקם גורמים רק להצטננות, ואילו אחרים, כמו אלה שהתפשטו בסין, גורמים למחלות ריאה קשות יותר וקטלניות.

 

צפון קוריאה חסמה היום כניסת תיירים לתחומה כאמצעי הגנה מפני התשפטות המגיפה. הפעם הקודמת שצפון קוריאה חסמה את גבולה בפני תיירים זרים היתה ב-2003 כשמגיפת ה-SARS התפשטה בדרום מזרח אסיה.

 

ארגון הבריאות העולמי כינס דיון חירום בז'נבה, שוויץ, כדי להכריז על מצב חירום עולמי בעקבות התפשטות המגיפה. הפעם האחרונה שהתקבלה החלטה שכזו בידי ארגון הבריאות העולמי היתה ב-2016 בעקבות התפשטות מגיפת האבולה בקונגו והזיקה במדינות דרום אמריקה.
x