כלכלה ומדיניות

דיווח: הנייד של מייסד אמזון נפרץ באמצעות הודעה מהנסיך הסעודי

לפי הגרדיאן, המכשיר נפרץ בעקבות קובץ שנשלח לג'ף בזוס ממכשירו של מוחמד בן סלמאן. בעבר הכחישה סעודיה קשר להדלפת חומרים מהנייד של אחד האנשים העשירים בעולם

ynet 07:5522.01.20
מכשיר הטלפון הנייד של מייסד ומנכ"ל ענקית הקניות ברשת אמזון ג'ף בזוס נפרץ ב-2018, אחרי שהוא קיבל הודעה ממספרו של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. כך דיווח הלילה (רביעי) הגרדיאן הבריטי.  

 

 

 

לפי הדיווח, השניים ניהלו התכתבות ידידותית, אך אחת ההודעות שנשלחו ממכשירו האישי של בן סלמאן בחודש מאי באותה שנה הכילה קובץ זדוני שחדר למכשירו של אחד האנשים העשירים בעולם. בעקבות זאת נשאבו מהמכשיר של בזוס כמויות מידע גדולות תוך כמה שעות. הדיווח מתבסס על דו"ח בדיקה פלילי.

 

מוחמד בן סלמאן וג'ף בזוס מוחמד בן סלמאן וג'ף בזוס צילום: גטי

 

בחודש מרץ האחרון כבר פורסם כי מכשירו האישי של בזוס נפרץ בידי הסעודים, והדיווח החדש חושף פרטים נוספים על הפרשה. מייסד אמזון שכר מומחים כדי לחקור כיצד הצהובון "נשיונל אינקוויירר" השיג הודעות טקסט אינטימיות ששלח מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז, שאיתה הוא ניהל רומן. בזוס טען כי חברת AMI המוציאה לאור את הצהובון ניסתה לסחוט אותו.

 

מומחה ביטחון המידע גאווין דה בקר, שאותו שכר בזוס, פרסם מאמר באתר דיילי ביסט ובו כתב: "כמה אמריקנים יופתעו לדעת שהממשלה הסעודית הייתה מאוד עסוקה בלפגוע בבזוס". דה בקר אמר שתוצאות חקירתו הועברו לפקידי הממשל הפדרלי.

 

בזוס הוא גם בעליו של העיתון "וושינגטון פוסט", שפרסם כתבות ביקורתיות רבות על ממשלת סעודיה. עיתונאי ה"וושינגטון פוסט" ג'מאל חשוקג'י נרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול באוקטובר 2018. 

 

סעודיה הכחישה בעבר שהיא מעורבת בפרסום של ה"נשיונל אינקוויירר" על בזוס. "זה עניין בין שני הצדדים, ולנו אין כל קשר אליו", אמר שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר ל-CBS לפני כשנה.

 

פרסומים אחרים תמכו בהכחשותיה של סעודיה. לפי תחקיר שפרסם הוול סטריט ג'ורנל היה זה מייקל סנצ'ז, אחיה של המגישה שניהלה רומן עם בזוס, הוא שמכר את ההודעות האישיות תמורת 200 אלף דולר.

x