$
כלכלה ומדיניות

לבנון אסרה על קרלוס גוהן לצאת מהמדינה

התובע הכללי בביירות הורה לגוהן למסור את הדרכון הצרפתי שבבעלותו, בסיומה של חקירה שארכה כשעתיים בה הוא עומת עם הודעת האינטרפול הנוגעת לאישומים התלויים נגדו ביפן, בגין התנהלות פיננסית בלתי הולמת

שירות כלכליסט 17:3209.01.20

התובע הכללי של לבנון הוציא בחמישי צו איסור יציאה מהמדינה לעבריין הנמלט, מנכ"ל יצרנית הרכב ניסאן לשעבר, קרלוס גוהן, והורה לו למסור את הדרכון הצרפתי שבבעלותו; זאת בעקבות הודעה שהוציא נגדו האינטרפול, כך לפי גורמים רשמיים במשרד המשפטים.

 

קרלוס גוהן במסיבת עיתונאים בביירות קרלוס גוהן במסיבת עיתונאים בביירות צילום: youtube

 

צו איסור היציאה מהארץ ניתן בסיומה של חקירה שארכה קרוב לשעתיים, ובה עימת התובע הכללי של לבנון את גוהן עם הודעת האינטרפול הנוגעת לאישומים התלויים נגדו ביפן, בגין התנהלות פיננסית בלתי הולמת.

 

בנוסף, הגישה התביעה בקשה רשמית לרשויות ביפן לקבלת תיק החקירה, במטרה לבחון את המקרה ואת טיב האשמות נגדו.

 

בשבוע שעבר קיבלה ממשלת לבנון את ההודעה שהוציא ארגון השיטור הבינלאומי, האינטרפול, שכללה בקשה לא מחייבת מרשויות אכיפת החוק ברחבי העולם לאיתורו ועצירתו באופן זמני של העבריין הנמלט. בשימוע, גוהן התבקש לספק כתובת מגורים בלבנון ונאסר עליו לעזוב את גבולות המדינה. לא ברור מה יהיו הצעדים המשפטיים הבאים שינקטו.

 

בין לבנון ויפן לא קיים הסכם הסגרה, והודעת האינטרפול אינה מחייבת את הרשויות בלבנון לעצור את גוהן. מהרשויות נמסר שגוהן נכנס ללבנון עם דרכון בר-תוקף, דבר שמטיל בספק את האפשרות שיוסגר ליפן. האינטרפול אינו יכול להכריח את לבנון להסגיר את גוהן, ורשויות אכיפת החוק במדינה יצטרכו להחליט בנושא בימים הקרובים.

x