תעשייה ופיננסים

עוד תקלה במטוסי בואינג 737 מקס: בעיית חיווט שעלולה לגרום קצר חשמלי

דובר החברה אישר שהבעיה אותרה במסגרת הבדיקות הקפדניות שמטרתן לוודא שהמטוסים בטוחים לטיסה. מאות מטוסי בואינג 737 קורקעו ברחבי העולם אחרי שתי התרסקויות קטלניות שבהן נהרגו 346 בני אדם

שירות כלכליסט 12:5206.01.20

בעוד מאות מטוסי בואינג 737 מקס עדיין מקורקעים והחברה ממתינה לאישור להחזרתם לטיסה, בבואינג חוששים שקיימת בעיית חיווט במטוסים אלה שעלולה ליצור קצר חשמלי. כך דיווח אתמול (א') ה"ניו יורק טיימס". החברה אישרה את הדיווח.

 

 

 

המטוסים מסוג זה קורקעו ברחבי העולם בחודש מרץ אחרי שתי התרסקויות קטלניות שבהן נהרגו 346 בני אדם. אחת הבעיות שנבדקו קשורה למערכת הייצוב של המטוס, באופן שגורם לו לבצע צלילה מבלי שלטייסים תהיה שליטה על כך.

 

בנוסף, החברה הודיעה ל-FAA (רשות התעופה הפדרלית) בחודש שעבר שהיא בודקת האם שני מקטעי חיווט ששולטים בזנב המטוס הותקנו קרוב מדי זה לזה ועלולים לגרום לקצר חשמלי – ופוטנציאלית גם להתרסקות, אם הטייסים לא יגיבו נכון. ה"ניו יורק טיימס" ציטט מהנדס בכיר בחברה ושלושה אנשים המקורבים לנושא.

  

בואינג 737 מקס בואינג 737 מקס צילום: בלומברג

 

דובר של בואינג אישר את הדיווח, ואמר שהנושא זוהה כחלק מ"תהליך מדוקדק" שמטרתו לוודא שהמטוס בטוח לטיסה. "בראש סדר העדיפויות שלנו זה הצורך להבטיח שה-737 מקס עומד בכל דרישות הבטיחות הרגולטוריות לפני שהוא חוזר לשירות. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם ה-FAA ורגולטורים נוספים כדי להבטיח שהמטוס בטוח ועומד בכל התקנים", אמר הדובר. הוא הוסיף שעדיין מוקדם להעריך אם הגילוי החדש יוביל לשינויים תכנוניים נוספים במטוס, או יאריך את לוח הזמנים לחזרתו לפעילות.

 

האתגר הזה עומד לפתחו של מנכ"ל בואינג החדש דייוויד קלהון, שייכנס לתפקידו באופן רשמי ב-13 בינואר, אחרי שהמנכ"ל היוצא דניס מילנברג פוטר מתפקידו ב-23 בדצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x