$
תעשייה ופיננסים

ההסתבכות הישראלית של קרלוס גוהן

תביעה שהוגשה למשרד המשפטים בלבנון עלולה לסבך את יו"ר ניסאן הנמלט. בתביעה נטען כי אם גוהן מעוניין להישאר בלבנון עליו להישפט על פשע שביצע ב-2008 - ביקור במדינת האויב ישראל. במהלך הביקור השתתף גוהן בהשקת בטר פלייס ונפגש עם שמעון פרס

תומר הדר 20:5002.01.20

קרלוס גוהן, יו"ר רנו-ניסאן הנמלט שוהה בימים אלה בלבנון - אך דווקא ביקור היסטורי שקיים בישראל עלול לסבך אותו.  

כזכור, שלשום יצא גוהן את גבולות יפן שבה היה עצור במה שנדמה כתחבולה הלקוחה ממיטב סרטי הריגול - זאת לאחר שלכאורה הוברח מיפן בתוך ארגז ששימש לאחסון כלי נגינה של להקה שביקרה בביתו.

 

גוהן, אזרח לבנוני (המחזיק גם באזרחות צרפתית וברזילאית) מנצל כעת את היותו אזרח לבנוני ונהנה ממקלט זמני בלבנון - אך כעת המערכת המשפטית בלבנון דורשת שיישפט בגין עביאה חמורה על החוק הלבנוני: קיום קשרים עם מדינת האויב ישראל. 

קרלוס גוהן ואשתו קרול, בבית המשפט קרלוס גוהן ואשתו קרול, בבית המשפט צילום: גטי אימג'ס

  

גוהן ביקר בישראל פעם אחת, בשנת 2008, לרגל אירוע מיוחד: השקתה של בטר פלייס. במסגרת הביקור בירושלים נפגש גוהן עם שורה של בכירים ישראלים, בהם נשיא המדינה דאז שמעון פרס.

 

על רקע זה, הוגשה היום תביעה רשמית על ידי עורכי דין לבנוניים למשרד התובע האזרחי בביירות, הדורשת להעמיד אותו לדין על הפשע שביצע בכך שנכנס לישראל והפר את חוק החרם הלבנוני. לדברי ראזי חסן, אחד התובעים בתיק: "עשיית עסקים עם ישראל או כל נורמליזציה אסורה על פי החוק".

x