$
כלכלה ומדיניות

קרלוס גוהן, מנכ"ל ניסאן-רנו המודח, נמלט מיפן ללבנון

קרלוס גוהן, מבכירי תעשיית הרכב, שנעצר ביפן אשתקד בחשד לעבירות מרמה ושחיתות, נמלט בעודו ממתין למשפט במדינה. עורך דינו טרם מסר תגובה רשמית, אך אחד ממקורביו ציין כי אכן ברח לביירות מחשש שלא יזכה להליך משפטי הוגן בטוקיו

שירות כלכליסט ותומר הדר 07:5931.12.19
יו"ר ומנכ"ל ניסאן-רנו המודח, קרלוס גוהן, נמלט מיפן, שם היה עצור בעודו ממתין למשפט בחשד לעבירות מרמה ושחיתות, ללבנון. עורך דינו סרב למסור תגובה רשמית בנושא, אך גורם המקורב לגוהן אישר כי אכן נחת בביירות.

 

אין זה ברור כיצד הצליח גוהן, אזרח צרפתי ממוצא לבנוני, לעזוב את יפן, שכן היה נתון למגבלות משפטיות ולפיקוח מחמיר. יומון העסקים "Financial Times" ראיין מקורבים למנכ"ל המודח שציינו בין היתר כי נמלט מיפן מחשש שלא יזכה למשפט הוגן במדינה. עוד דווח כי גוהן צפוי לקיים מסיבת עיתונאים בימים הקרובים.

  

גוהן היה מבכירי תעשיית הרכב ומי שנחשב לאחראי על החייאת מותג רנו והפיכת קונצרן ניסאן-רנו לאחד הגדולים בתעשייה. פרט להיותו אדריכל המיזוג בין המותג האירופאי ליפני, ניסה לחזק את הקבוצה גם עם מותג הרכב מיצובישי.

 

הוא נעצר בנמל התעופה בטוקיו בדצמבר 2018 והואשם בדיווח-חסר במשך שנים לרשויות המס במדינה על משכורתו ותנאים מופלגים נוספים להם זכה.

 

מיד עם היוודע דבר מעצרו הודיעו בניסאן באופן רשמי כי בעקבות מידע שהגיע לידי ההנהלה נפתחה חקירה סמויה בעניינו, במסגרתה התגלה כי השתמש בכספי החברה שלא באישור ולצרכיו הפרטיים, וכי דיווח לשלטונות על הכנסות נמוכות מכפי שהרוויח במציאות.

  

לאחר שנאלץ לוותר על תפקידו בניסאן ובמיצובישי, הודיעו גם בהנהלת רנו על הדחתו של גוהן בעקבות הפרשה.

 

 

x