$
עולם

אמזון תחכור מטוסי בואינג של חברת לואו־קוסט לטובת משלוחי חבילות

ענקית הקמעונאות תשתמש בעשרה מטוסים של סאן קאנטרי שבבעלות קרן ההשקעות אפולו גלובל מנג'מנט במסגרת תוכניתה לצמצם את תלותה בחברות שילוח חיצוניות

שירות כלכליסט 09:0519.12.19

אמזון ממשיכה לפתח את שירות המשלוחים שלה אמזון אייר ותיעזר לשם כך בחברת הלואו־קוסט סאן קאנטרי שממנה תחכור מטוסים שיוסבו למטוסי מטען. על כך דיווחה רשת CNBC.

 

 

ברבעון השני של 2020 תתחיל סאן קאנטרי, חברה קטנה ממינאפוליס, להפעיל צי של עשרה מטוסי בואינג 737-800 שיעברו התאמות לטובת משלוחי חבילות אמזון אייר. המהלך הוא חלק מתוכניתה של אמזון שעליה הודיעה ביוני השנה, להרחיב את צי המטוסים שלה כך שימנה כ־70 מטוסים עד 2021.

מטוס מטען של אמזון מטוס מטען של אמזון צילום: שאטרסטוק

 

החודש מסרו אנליסטים במורגן סטנלי כי אמזון מובילה כיום בעצמה למעלה ממחצית מכלל החבילות שלה בארה"ב. בקצב ההתרחבות הנוכחי, אמזון צפויה לעקוף את פדקס ו־UPS בהיקף משלוחים, עם 2.5 מיליארד חבילות בשנה כיום בהשוואה ל־3 מיליארד לפדקס ו־4.7 מיליארד ל־UPS.

 

אמזון מסתמכת כיום על מטוסי המטען של חברות אטלס אייר ו־ATSG שבהן היא מחזיקה באופציות רכישה. לאחרונה מכנסת אמזון תפעולים לוגיסטיים תחת שליטתה בניסיון לצמצם את תלותה בחברות שילוח חיצוניות כמו פדקס. האחרונה הודיעה לאמזון ביוני, כי לא תחדש עמה את חוזה שירות האקספרס בארה"ב.

 

סאן קאנטרי שבבעלות קרן ההשקעות הפרטית אפולו גלובל מנג'מנט תיעזר במודל החדש כדי להשוות את הכנסותיה בתקופות שבהן אין ביקוש רב לטיסות, כך על פי מנכ"ל החברה, ג'וד בריקר.

 

בריקר הוסיף כי העונתיות בביקושים לטיסות היא אתגר משמעותי עבור התפתחות החברה וכי תקופת השיא של הביקושים למשלוחי אמזון, ברבעון הרביעי, נופלת לפני תקופת שיא הביקושים של החברה, ברבעון הראשון.

 

כדי לעמוד ביעדיה של אמזון, תוסיף סאן קאנטרי ב־18 החודשים הבאים 150 טייסים לשורותיה, וכך יגיע מספר טייסי החברה ל־500. עוד אמר בריקר, כי סאן קאנטרי פנתה לאמזון לפני שנה בהצעה למכור לה מטוס משומש, רעיון אשר לא הבשיל לכדי ביצוע. עם זאת, לפני מספר חודשים פנתה אמזון לחברה כדי לבדוק את האפשרות להשתמש בשירותיה.

 

בתוך כך הודיעה השבוע בואינג, כי תפסיק באופן זמני את ייצורה של סדרת מקס, שקורקעה בעקבות שתי התרסקויות קטלניות. המטוסים המקורקעים ממתינים לאישור מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב, שמתכוון לבדוק כל אחד ואחד מהם לפני שיחזרו לשימוש. עם זאת, מנהל התעופה טרם מסר תאריך יעד לסיום הבדיקות ומסירת המטוסים.

x