$
עולם

צרות בסין: מחירי בשר החזיר זינקו בנובמבר ב-110%

הבשר הלבן ממשיך להתייקר בסין לאחר שמחירו עלה באוקטובר ב-101%; זאת בעקבות התפרצות שפעת החזירים במדינה, שהכתה קשות בעדרים והובילה לשיבושים קשים באספקה. סין היא צרכנית בשר החזיר השנייה בגודלה בעולם

שירות כלכליסט 12:4810.12.19
מחירי החזיר בסין זינקו ב-110% בנובמבר לעומת אשתקד והעלו את אינפלציית המחירים לצרכן לרמתה הגבוהה ביותר מזה שמונה שנים. כך לפי מידע ממשלתי רשמי שהוצג בשלישי.

 

 

 

לפי הנתונים, בחודש אוקטובר המחירים עלו ב-101% בהשוואה לחודש המקביל שנה שעברה. הסיבה היא שעדרי החזירים בסין הוכו קשות בשל התפרצותה של קדחת חזירים אפריקאית מאז שנה שעברה - ובעקבות זאת גרמו לשיבוש באספקת בשר זה, שהוא העיקרי שנצרך בסין, שהיא גם המדינה השנייה בגודלה בעולם בכמות צריכת בשר חזיר.

בשר חזירים באטליז, בבייג'ינג סין בשר חזירים באטליז, בבייג'ינג סין צילום: רויטרס

 

עם זאת, כלכלנים לא מצפים שטרנד עליית המחירים יימשך. "העלייה באינפלציית המזון תקבל תפנית בקרוב, הלחץ על מחירי הביקוש לא צפוי לגבור עם ירידת מחיר הייצור והאינפלציה ברמתה הנמוכה מזה שלוש שנים". כך מסרה בשלישי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במדינה. בנוסף, נכתב בהודעה כי ישנם כעת גם סימנים להשתלטות על קדחת החזירים האפריקאית.

 

"אחרי ירידה של קרוב לחצי במהלך שנה, מלאי החזירים של סין התחיל להתאושש בנובמבר. ובזמן שהאינפלציה בחזירים נשארת גבוהה בהשוואה לשנה שעבר, היא מתמתנת באופן משמעותי בהשוואה לחודשים הקודמים... זה יכול לקחת קצת יותר זמן לפני שמחירי החזיר יתחילו לרדת חזרה, אך אינפלציית המחירים לצרכן אמורה להגיע לשיא הרבה לפני כתוצאה מכך." אמרו.

x