$
כלכלה ומדיניות

הגירעון המסחרי של ארה"ב ירד באוקטובר ל-47.2 מיליארד דולר - רמתו הנמוכה מזה שנה

לפי מחלקת המסחר האמריקאית, הגירעון ירד ב-7.6% - אל מתחת לתחזיות הכלכלנים; צניחה שנרשמה בנתוני היבוא עשויה להיות סימן לכך שהצרכנים בארה"ב נפגעו ממלחמת הסחר המתחוללת מול סין בשנתיים האחרונות

שירות כלכליסט 17:5305.12.19

בעקבות ירידות שרשמה הן ביצוא והן ביבוא בחודש האחרון, ירד באוקטובר האחרון הגירעון המסחרי של ארצות הברית לרמתו הנמוכה מזה שנה - כך נמסר ממחלקת המסחר היום (ה').

 

הגירעון ירד ב-7.6% ל-47.2 מיליארד דולר, מ-51.1 מיליארד דולר בספטמבר. כלכלנים ציפו שהגירעון המסחרי של ארצות הברית יצטמצם ל-48.5 מיליארד דולר באוקטובר.

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: Reuters

 

הייבוא צנח ב-1.7%, או 4.3 מיליארד דולר, ל-254.3 מיליארד דולר; ירידה זאת מונעת ממיעוט היבוא של מוצרים כמו טלפונים סלולריים, צעצועים ומשחקים, כמו גם מכוניות. הצניחה עשויה להיות סימן לפגיעה שספג הצרכן האמריקאי בעקבות מלחמת הסחר עם סין, לאחר שבמשך קרוב לשנתיים פוגעות שתי המדינות כל אחת בסחורותיה של השנייה באמצעות מכסי מגן.

 

דוברו של שר המסחר של סין, גאו פנג, אמר ביום שלישי האחרון ששני הצדדים שומרים על תקשורת בכל הקשור לסחר, אך לא נידב מידע לגבי התקדמותן של השיחות בין המעצמות. בתוך כך, סך הכל היצוא מארצות הרבית ירד ב-0.2%, או 400 מיליון דולר, ל-207.1 מיליארד דולר. ההידרדרות מונעת ברובה מירידה בסך 800 מיליון דולר בסחורות היוצאות מארצות הברית, בין היתר תרופות ורכבים.

x