$
כלכלה ומדיניות

בוריס ג'ונסון מפתיע: הודיע שיבקש מהפרלמנט לערוך בחירות בזק ב-12 בדצמבר

לטענת רה"מ הבריטי, עריכת בחירות בתוך חודש וחצי היא הדרך היחידה להוציא את בריטניה מהמבוי הסתום שבו היא נמצאת. ההצבעה תהיה למעשה על הסדר הברקזיט

שירות כלכליסט 19:3724.10.19
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אומר כי הוא מתכוון לבקש מהפרלמנט לאשר בחירות מוקדמות בתוך פחות מחודשיים - ב-12 בדצמבר. לטענת ג'ונסון, "זוהי הדרך היחידה לשבור את מבוי הסתום של בריטניה".

 

 

 

הבחירות המתוכננות הבאות של בריטניה מיודות רק ל-2022. כדי לקרוא לבחירות מוקדמות צריך ג'ונסון לזכות בהצבעה בפרלמנט בנושא.  

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בפרלמנט ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בפרלמנט צילום: איי אף פי

 

 

ג'ונסון אומר כי קיום הבחירותבתוך חודש וחצי ייתן למחוקקים זמן לפני הבחירות לבחון את הסדר הברקזיט המוצע על ידו. במסגרת תוכניתו, הפרלמנט ימשיך לעבוד עד ה-6 בנובמבר, אז יתחיל קמפיין הבחירות שלו.

 

שבוע בלבד לפני שבריטניה אמורה לעזוב את האיחוד האירופי, הגוש נראה מוכן להעניק לג'ונסון דחייה נוספת, דבר שהוא חזר ואמר שאינו מעוניין בו, אך אולץ לבקשו על ידי הפרלמנט הבריטי המפולג.

 

בחירות מוקדמות נתפסות על ידי צוותו של ג'ונסון כדרך היחידה לצאת מהמבוי הסתום שאליו נקלעה בריטניה, לאחר שהפרלמנט הצביע בעד עסקת הברקזיט של ג'ונסון, אך רק דקות אחר כך דחה את לוח הזמנים שהציע במסגרתו בריטניה הייתה אמורה לעזוב את האיחוד עד הדדליין של ה-31 באוקטובר.

 

במכתב ששלח לראש מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, כתב ג'ונסון: "הפרלמנט הזה סירב לקבל החלטות. הוא לא יכול לסרב לתת לבוחרים להחליפו בפרלמנט חדש שיכול לקבל החלטות. הארכת השיתוק הזה לתוך 2020 תביא לתוצאות הרסניות עבור עסקים, מקומות עבודה, והביטחון הבסיסי במוסדות הדמוקרטיים, שכבר נפגע קשות עקב התנהלות הפרלמנט מאז משאל העם. הפרלמנט לא יכול להמשיך להחזיק את המדינה בת ערובה".

 

מפלגת הלייבור לא אמרה האם תגבה את מהלכו של ג'ונסון לבחירות מוקדמות, אך מסרה שתחכה עד לקבלת ההחלטה של האיחוד לגבי בקשת הדחיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x