שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

קרן המטבע: הכלכלה הסינית עשויה לצמוח ב-5.8% בלבד ב-2020

הקרן חזתה צמיחה של 6.1% בכלכלה הסינית השנה לעומת 6.6% בשנה שעברה, אך עתה בכיר בה מציג תחזית עגומה עוד יותר; עם זאת, לדבריו עדיין מדובר בקצב "סביר" בהתחשב בניסיונות סין לחדש את כלכלתה לכיוון צמיחה "איכותית יותר"

שירות כלכליסט 09:3121.10.19
הצמיחה בכלכלת סין עלולה להיחלש עוד יותר ב-2020 למרות מגמות התחזקות אפשריות בכלכלה העולמית, כך לפי תחזית של בכיר בקרן המטבע הבינלאומית.

 

 

 

בדו"ח תחזית לכלכלה העולמית שהוציאה, כתבה הקרן שהכלכלה הסינית עשויה לצמוח ב-5.8% בשנה הבאה – זוהי האטה בהשוואה לתחזית של 6.1% שצפו לה ל-2019. בשנה החולפת צמחה הכלכלה הסינית ב-6.6%.

 

נשיא סין שי נשיא סין שי צילום: איי אף פי

 

״הכלכלה הסינית מאטה, בהמשך למגמה מוקדמת יותר של התמתנות, שהחלה לפני כמה שנים", אמר טאו ז'אנג, סגן מנהל הקרן במהלך הפגישה השנתית שלה בוושינגטון בשיחה עם CNBC, ״חוסר הביטחון העולמי בשנים האחרונות מוסיף לחצים על הכלכלה הסינית".

 

עדיין, אומר ז'אנג, קצב כזה של צמיחה הוא "סביר" בהתחשב בעובדה שסין בונה מחדש את הכלכלה שלה, וכך להסתמך פחות על חובות, להמריץ את הצמיחה, ולהתרכז יותר בצריכה הביתית. מעבר שכזה יתורגם לצמיחה איטית יותר אך איכותית יותר בסין, כך לפי ז'אנג.

 

בשבוע שעבר דיווחה סין שכלכלתה צמחה ב-6% ברבעון השלישי, הקצב האיטי ביותר מאז 1992.

 

לדברי ז'אנג, "לא ניתן לצפות מאף אחת מהכלכלות, לא משנה מה גודלן, לצמוח באופן מתמשך בקצב של 10%, 7%, או 8%. אז, אני חושב, שאנחנו מדברים על צמיחה בעלת איכות טובה יותר. 5.8% או כל נתון באזור הזה, הוא מתקבל על הדעת, לדעתי".

 

ההאטה החזויה בכלכלה הסינית בשנה הבאה סותרת את תחזיות קרן המטבע הבינלאומית להתאוששות בכלכלה העולמית.

 

הקרן הודיעה בשבוע שעבר שהצמיחה העולמית עתידה להתאושש ולעלות ל-3.4% ב-2020, אחרי ירידה צפויה ל-3% בשנה הזאת מ-3.6% שנה שעברה, בין היתר בגלל חוסר הביטחון הנגרם ממלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x