$
כלכלה ומדיניות

ראש צוות המו"מ הסיני לשיחות הסחר: "הושגה התקדמות משמעותית לקראת חתימה על הסכם"

ליו הא: "עצירת ההסלמה במלחמת הסחר טובה לסין, לארה"ב ולכל העולם. זה מה שהיצרנים והצרכנים מקווים לו"; לדבריו, "איננו מודאגים מתנודתיות כלכלית בטווח הקצר. יש לנו ביטחון מלא ביכולת שלנו לעמוד ביעדים המקרו-כלכליים השנה"

שירות כלכליסט 13:0319.10.19

סגן ראש ממשלת סין ליו הא אמר כי יעבוד עם ארה"ב על מנת לטפל בעניינים העקרוניים שמעסיקים את שני הצדדים על בסיס שוויון וכבוד הדדי, וכי סיום מלחמת הסחר יהיה טוב לשני הצדדים ולכל העולם.

 

לדברי ליו, העומד בראש צוות המו"מ הסיני לשיחות עם ארה"ב, "שני הצדדים השיגו התקדמות משמעותית בתחומים רבים, והניחו יסודות חשובים לחתימה על הסכם. עצירת ההסלמה במלחמת הסחר טובה לסין, לארה"ב ולכל העולם. זה מה שהיצרנים והצרכנים מקווים לו". הוא דיבר בוועידת VR בננצ'נג, בירת הפרובינציה הדרום מזרחית ג'יאנקשי.

 

סין וארה"ב הגיעו בשבוע שעבר להסכם חלקי בנושא מלחמת הסחר שפגעה בשווקים הגלובליים ובצמיחה העולמית. שני הצדדים עובדים כעת על ניסוח הסכם כתוב.

 

על רקע מלחמת הסחר, הצמיחה הסינית ברבעון השלישי האטה לרמה שנתית של 6%, הקצב האיטי ביותר מזה שלושה עשורים.

 

ליו הא ליו הא צילום: אי פי איי

 

ליו אמר מוקדם יותר היום שסין תגביר את ההשקעות בטכנולוגיות ליבה כדי להאיץ את הבנייה מחדש הכלכלית, והוסיף שהתחזיות הכלכליות נותרו "טובות מאוד".

 

"איננו מודאגים מתנודתיות כלכלית בטווח הקצר. יש לנו ביטחון מלא ביכולת שלנו לעמוד ביעדים המקרו-כלכליים השנה", הוא אמר. "הצמיחה בכלכלה הסינו-אמריקנית ושיתוף הפעולה בנושא הסחר קשורים לשלום, יציבות ושגשוג של העולם כולו," דברי ליו. "סין וארה"ב יכולות לפגוש זו את זו באמצע, על בסיס שוויון וכבוד הדדי, התייחסות לדאגות העקרוניות של שני הצדדים, תוך ניסיון ליצור סביבה טובה והשגת היעדים המשותפים של שני הצדדים."

 

קרן המטבע העולמית מעריכה שהסכם הסחר הזמני אליו הגיעו שני הצדדים בשבוע שעבר עשוי להפחית את הנזק שנגרם ע"י מלחמת המכסים ב-15 החודשים האחרונים. במקום לגרור מטה את הצמיחה הגלובלית ב-0.8%, הנזק עשוי להיות מוגבל ל-0.6%, כך אמרה המנהלת בפועל של הקרן קריסטלינה גאורגיבה ביום חמישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x