$
כלכלה ומדיניות

בענקית ניהול הנכסים שרודרס מעריכים: בריטניה בדרך לבחירות, הצמיחה תתחזק

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הכריז כי הגיע להבנות עם האיחוד האירופי בנוגע להסכם עזיבת בריטניה את האיחוד; הכלכלן והאסטרטג הראשי של שרודרס, קית' וייד: "נראה כי האיום של התנתקות ללא עסקה הוסר. ככל שהסיכון ילך ויתפוגג, כך אנו מצפים להתחזקות המטבע ולעליית התשואות על אגרות החוב הממשלתיות"

גולן חזני 19:1317.10.19

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז היום (ה') כי הגיע להבנות עם האיחוד האירופי בנוגע להסכם עזיבת בריטניה את האיחוד. עם זאת, בשורה זו אינה ערובה לפרישה חלקה של בריטניה, שכן הפרלמנט הבריטי עדיין נדרש לאשר את נוסח ההסכם. לפי שעה, נראה כי לג'ונסון אין רוב בבית הנבחרים, שמונה 650 מושבים.

  

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון צילום: אי פי איי

 

הכלכלן והאסטרטג הראשי של ענקית ניהול הנכסים הבריטית שרודרס, קית' וייד, אמר כי "אין לנו את הפרטים המלאים נכון לעכשיו, אך אם ביום שבת הקרוב העסקה לקיום הברקזיט תעבור בפרלנמט, אנו צופים כי ככל שענן אי-הוודאות יתפוגג, כך נראה צמיחה חזקה יותר בכלכלה הבריטית. חשוב לציין שמדובר בצעד חשוב לקראת הימנעות מיציאה ללא עסקה מהאיחוד האירופי, דבר אשר היה מביא את הכלכלה הבריטית ככל הנראה להיכנס למיתון קשה".

 

בשרודרס מאמינים שבריטניה הולכת לבחירות כלליות. "יש לציין כי על מנת להביא לכך שהעסקה תגיע לפרלמנט, יהיה על ראש הממשלה להשיג תמיכה מצד 21 חברי המפלגה השמרנית שסולקו ממנה, בנוסף ל-17 חברי מפלגת הלייבור, אשר הצביעו נגד האפשרות להתנתקות ללא עסקה מול האיחוד. עם זאת, בהנחה כי ההצבעה תעבור, בריטניה תיכנס לתקופת מעבר לפחות עד תום 2020, במהלכה יצטרכו בריטניה והאיחוד האירופי להגיע להסכמות בנושאי הסחר.

 

"צפוי עדיין חוסר ודאות מסוים בכל הנוגע ליחסיה של בריטניה עם האיחוד", טוענים בשרודרס, "אך נכון לעכשיו נראה כי האיום של התנתקות ללא עסקה הוסר. ככל שהסיכון ילך ויתפוגג, כך אנו מצפים לראות התחזקות של המטבע הבריטי, ועלייה של התשואות על אגרות החוב הממשלתיות (gilt). זאת, לאור העובדה שהמשקיעים יצפו כעת לכלכלה טובה יותר ולמדיניות מוניטרית יציבה. במידה והעסקה לא תעבור בפרלמנט ביום שבת הקרוב, נחזור לנקודת המוצא. בכל מקרה, אנו מאמינים כי ראש הממשלה יכריז על בחירות כלליות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x