$
כלכלה ומדיניות

צוקרברג לעובדי פייסבוק: "בואו ננסה לא לעצבן יותר את אליזבת וורן"

מנכ"ל פייסבוק התייחס בפגישה עם העובדים, שהועברה בשידור חי, לאמירות של המועמדת לראשות המפלגה הדמוקרטית כי יש לפרק את החברה; בתגובה לדברי ברני סנדרס שלפיהם אין סיבה שיהיו מיליארדרים בעולם, אמר צוקרברג: "מעל לרמה מסוימת לאף אחד לא מגיע שיהיה כל כך הרבה כסף"

שירות כלכליסט 10:5904.10.19
מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג החליט אמש להעביר בשידור חי פגישת שאלות ותשובות עם העובדים; זאת לאחר שהקלטות של פגישה דומה שהתקיימה ביולי דלפו לתקשורת ופורסמו מוקדם יותר השבוע.  

 

 

צוקרברג התייחס בפגישה למגוון של נושאים, ואף הגיב לדברים שאמרו המועמדים לראשות המפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס ואליזבת וורן. הוא נשאל גם אילו סוגים של פייק ניוז פייסבוק מנסה למנוע, וכיצד משבר הדיור באזור מפרץ סן פרנסיסקו משפיע על החברה.

 

בתגובה לדבריו של סנדרס, שהכריז כי אין סיבה שיהיו מיליארדרים בעולם. הציג מייסד הרשת החברתית תפישת עולם מפתיעה, במיוחד בהתחשב בכך שהונו נאמד ב-69 מיליארד דולר. "אני מבין מאיפה זה מגיע", הסביר. "איני חושב שיש רף מדויק של סכום כסף שיותר ממנו אסור שיהיה, אך מעל לרמה מסוימת לאף אחד לא מגיע שיהיה כל כך הרבה כסף".

 

ההתקפות של וורן נגד פייסבוק היו ישירות יותר, והסנאטורית כבר הכריזה כי יש לפרק את החברה. השבוע נחשף כי צוקרברג הגיב כבר לדברים, ואף טען כי הוא מוכן "להתגושש איתה בזירה" סביב העניין.

 

בפגישה הנוכחית אמר צוקרברג כי הוא עומד מאחוריי דבריו, אך הוסיף: "בואו ננסה לא לעצבן אותה יותר".

 

בנוגע להחלטתו להפוך את פגישת השאלות והתשובות לפומבית, טען צוקרברג כי חשב שיהיה זה רעיון טוב להראות לכולם כיצד הדבר מבוצע בפועל. להערכתו, מתמחה הוא שהדליף את ההקלטות של הפגישה הקודמת. בהמשך השווה עצמו לרובוט שצריך להיטען.

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: רויטרס

  

אליזבת וורן אליזבת וורן צילום: איי אף פי

 

צוקרברג ענה גם על שאלות הקשורות לפעילות העסקית של פייסבוק. לדבריו, מעל 80% מהאנשים שמשתמשים בשירות ההיכרויות החדש של החברה חוזרים בכל שבוע. עם זאת, הוא סירב לשתף מה המספר המדויק של משתמשים.

 

על השאלה כיצד פייסבוק מתעדפת אילו תחומים של פייק ניוז לתקוף, ענה צוקרברג שהמטרה היא לדחוק החוצה "מתיחות מוחלטות וברורות".

 

"כשאנחנו מדברים על מיסאינפורמציה, הרבה אנשים מתמקדים בהצהרות שלא ברור אם הן מעוותות את המציאות או שקריות בחלקן", הסביר. "יש הרבה דברים שאנשים אומרים שהם שקריים לגמרי. בזה אני מתמקד כדי לוודא שנעצור זאת".

 

עוד הוסיף צוקרברג כי הודות למטה הגדול במנלו פארק, התרחבות כוח האדם היא לרוב מחוץ לאזור המפרץ. "מחירי הדיור זינקו, התנועה נוראית. יש הרבה דברים שאנחנו עושים כדי לנסות לעזור ולבנות יותר דירות ולשחרר את התנועה, אך בטווח הקרוב ההתמקדות תהיה בהקמת משרדים במקומות אחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x