$
כלכלה ומדיניות

סין: "ארה"ב מאיימת בהגבלות? ניסיון אחרון לייצר נתק בין המדינות"

במאמר שפורסם בעיתון הסיני בשפה האנגלית גלובל טיימס מתייחס הממשל הסיני לדיווח על כך שטראמפ שוקל להסיר חברות סיניות מהמסחר בארה"ב: "יהיו לכך השלכות משמעותיות לכלכלות של סין וארה"ב". למרות המתח בין המדינות, משלחת סינית אמורה להגיע בשבוע הבא לארה"ב לסבב נוסף במו"מ להשגת הסכם סחר

שירות כלכליסט 11:5030.09.19
ממשלת סין כינתה את ההגבלות האפשריות שארה"ב עלולה להטיל על השקעות במדינה כ"ניסיון האחרון לייצר נתק בין המדינות", כך לפי מאמר שפורסם ביום ראשון בעיתון הסיני בשפה האנגלית גלובל טיימס. לפי העיתון שבבעלות הממשלה, לצעדים כמו הסרת חברות סיניות מהמסחר בארה"ב "יהיו השלכות משמעותיות על הכלכלות של סין וארה"ב, וכן לחברות בעתיד".

 

 

 

עם זאת, סגנית שר האוצר מוניקה קראולי מסרה בהצהרה בסוף השבוע האחרון כי "הממשל לא שוקל בשלב זה חסימת חברות סיניות מהנפקת מניות בבורסות בארה"ב. אנחנו מברכים על השקעות במדינה". התגובה התפרסמה לאחר שסוכנות "רויטרס" דיווחה ביום שישי כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוקל מהלך של מחיקת חברות סיניות מהבורסות במדינה.

 

נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

 

בכל זאת, הסינים מתחו ביקורת על המהלך הפוטנציאלי, וטענו כי הפוליטיקאים האמריקאים "מאמינים שהתנתקות מסין תהיה צעד פשוט שלא יפגע משמעותית בכלכלה".

 

במקביל, אתמול דווח כי משלחת סינית תגיע בשבוע הבא לארה"ב לסבב נוסף במו"מ על השגת הסכם סחר בין המדינות. אנחנו מצפים לסבב ה-13 של המו"מ", נמסר בהצהרה שפרסם משרד המסחר הסיני. "אנחנו מקווים ששני הצדדים, בהתבסס על שיוויון וכבוד הדדי, יתייחסו לטענות של הצד השני, יבואו בגישה רגועה, וישתמשו במו"מ כדי ליישב את ההבדלים ולמצוא פתרון שיטיב עם שני הצדדים".

 

מלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם נמשכת כבר למעלה משנה, כשכל מדינה משיתה מכסים על סחורות של הצד השני.

 

הדיווח על המחיקה האפשרית של חברות סיניות מהבורסות האמריקאיות הוביל לירידות במניות החברות הנסחרות, כך למשל עליבאבא נפלה ביותר מ-5%, בעוד שבאידו ו-JD.com נחלשו ב-3.6% ו-6%, בהתאמה ביום שישי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x