שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

סקר בכירים: כמחצית סבורים שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם

לפי סקר סמנכ"לי הכספים של CNBC, כ-43% מהנשאלים סבורים כי עזיבה ללא הסכם היא התרחיש הסביר ביותר; כשליש חוזים כי הדד-ליין של ה-31 באוקטובר יידחה

שירות כלכליסט 14:0813.09.19
בריטניה תעזוב את האיחוד האירופי בעוד כמה שבועות ללא הסכם - כך עולה מסקר חדש שערך CNBC בקרב סמנכ"לי פיננסים של חברות.

 

בריטניה וצפון אירלנד אמורות לעזוב את האיחוד ב-31 באוקטובר. זהו הדד-ליין השלישי לעזיבה, אחרי שניתנו לבריטניה ארכות בהן היתה אמורה להגיע להסכם בנוגע לכללי הסחר העתידיים שלה עם האיחוד.

 

החשש מעזיבה ללא הסכם גדל לאחר מינויו של בוריס ג'ונסון לתפקיד ראש הממשלה.

 

בוריס ג'ונסון בוריס ג'ונסון צילום: AFP

לפי הסקר הרבעוני האחרון של מועצת סמנכ"לי הכספים הגלובלית של CNBC, שפורסם היום, 43.5% מהנשאלים סבורים כי עזיבה ללא הסכם היא התרחיש הסביר ביותר; 32.3% חוזים הארכה של הדדליין (31 באוקטובר), 8.1% מאמינים שתושג עסקה עד סוף אוקטובר, 3.2% חוזים משאל עם נוסף בנושא, בעוד היתר (12.9%) אינם בטוחים.

 

מדובר בעלייה חדה לעומת הסקר שנערך ברבעון השלישי, בו כמעט לא היו משיבים שחזו עזיבה ללא הסכם, והדעה הרווחת בו הייתה שצפויה הארכה נוספת של הדדליין. מתוך המשיבים ממדינות אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, 52.6% חזו עזיבה ללא הסכם, בעוד 50% מהאזור האסייתי-פסיפי היו שותפים לדעה הזאת. מתוך הנשאלים באמריקה היה רוב למאמינים שצפויה הארכה נוספת של השיחות, ורק 30% הימרו על עזיבה ללא הסכם בסוף אוקטובר.

 

מועצת סמנכ"לי הכספים הגלובלית של CNBC מייצגת כמה מהחברות הציבוריות והפרטיות הגדולות בעולם, שמנהלות ביחד יותר מ-5 טריליון דולר בערך שוק.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x