$
תעשייה ופיננסים

חברת התרופות האמריקאית פרדו פארמה בדרך לפשיטת רגל

יצרנית משכך הכאבים ממשפחת האופיאטים, אוקסיקונטין, מתכוונת להגיש במהלך החודש בקשה להגנה מפני פשיטות רגל, זאת אם לא תגיע להסדר בתביעות הרבות שהוגשו נגדה

שירות כלכליסט 12:4504.09.19
חברת התרופות האמריקאית פרדו פארמה (Purdue Pharma), יצרנית משכך הכאבים ממשפחת האופיאטים, אוקסיקונטין, מתכוונת להגיש עוד החודש בקשה להגנה מפני פשיטות רגל, זאת אם לא תגיע להסדר בתביעות הרבות שהוגשו נגדה, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. המהלך מתגבש לאחר שלא כל המדינות שהגישו תביעה נגד החברה הסכימו להצעת הפשרה בגובה בין 10-12 מיליארד דולר שהעבירה החברה באוגוסט ליישוב התביעות.

 

 

 

לפי הדיווח, כבר ביום שישי ארגנו עורכי הדין של החברה את המסמכים הנדרשים להגשת בקשת ההגנה (צ'אפטר 11). במקביל, השופט הפדראלי שמנהל את התביעות נגד החברה דורש כי כל 35 התובעים הכלליים המייצגים את המדינות שהגישו את התביעות יאשרו את ההסדר. עם זאת, בשבוע שעבר הביעו התובעים של מסצ'וסטס וניו יורק התנגדות להסדר, שפרטיו החסויים דלפו לתקשורת. התובע של קונטיקט אף קרא לפרק את החברה.

 

מייסדי פרדו ריימונד שנפטר ב- 2017 ואשתו בוורלי סאקלר מייסדי פרדו ריימונד שנפטר ב- 2017 ואשתו בוורלי סאקלר צילום: Perdue Pharma

 

נקודת המחלוקת העיקרית היא הסכום שמשפחת סאקלר ששולטת בחברה תידרש לשלם. על פי הדיווח בשבוע שעבר בניו יורק טיימס, לפי תנאי ההסדר שהוצעו משפחת סאקלר תשלם 3 מיליארד דולר מהקנס שייקבע והיא תוותר על שליטתה בחברה. עם זאת, לפי חישובי עורכי הדין פשיטת הרגל המתוכננת במקרה שלא יושג הסדר עלולה להוביל לכך שהפיצויים שיחולקו לתובעים יעמדו על מיליארד דולר, זאת בניגוד ל-12 מיליארד דולר שבהצעת הפשרה.

 

נגד החברה הוגשו מעל 2,000 תביעות מערים, מחוזות ומדינות המאשימות אותה כי היא אחראית להתפרצות מגפת האופיואידים בארה"ב. החברה ומשפחת סאקלר מכחישים את הטענות. לפי המקורבים, אחת הסיבות שהוחלט להגיש את בקשת ההגנה מפני פשיטת רגל כבר החודש היא שהחברה מעוניינת להתחמק ממשפט שאמור להיפתח באוהיו ב-21 באוקטובר. החשש הוא שחבר המושבעים יפסוק לטובת התובעים פיצויים גבוהים במיוחד, שהחברה לא תוכל להרשות לעצמה לשלם. עם זאת, המקורבים מציינים כי מועד ההצהרה על פשיטת רגל עלול להידחות אם החברה תשיג הסדר או שהמשפט יידחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x