$
כלכלה ומדיניות

מלחמת הסחר: סין משגרת עוד איתות אופטימי

משרד החוץ הסיני מסר כי "צוותי המו"מ של ארה"ב וסין שומרים על תקשורת יעילה ביניהם"; אתמול הודיע כי בייג'ינג מוכנה לפתור את המחלוקת ומתנגדת להסלמה נוספת

שירות כלכליסט 12:2030.08.19
משרד החוץ הסיני מסר היום (ו') במסיבת עיתונאים בבייג'ינג כי צוותי המו"מ של ארה"ב וסין שומרים על תקשורת יעילה ביניהם. אתמול אמר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כי נציגי הצדדים קיימו שיחות "בדרג שונה"

 

סין וארה"ב הטילו אחת על השנייה מכסים על סחורות בשווי מאות מיליארדי דולרים, כשבסוף השבוע האחרון חלה הסלמה נוספת במחלוקת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, שעלולה לסכן את הצמיחה הכלכלית העולמית.

 

עם זאת, בסין מנסים להרגיע את האווירה. אתמול מסר דובר משרד המסחר הסיני כי המדינה מוכנה לפתור את המחלוקת ומתנגדת להסלמה נוספת.

 

משלחות סין וארה"ב למו"מ על הסכם הסחר משלחות סין וארה"ב למו"מ על הסכם הסחר צילום: רויטרס

 

"אנחנו מתנגדים להסלמה במלחמת הסחר ומוכנים לשאת ולתת ולשתף פעולה על מנת לפתור את הבעיה תוך שמירה על גישה רגועה", מסר הדובר. "לרשותה של סין עומדים אמצעים רבים שיאפשרו לה להגיב על המהלכים האמריקאים, אך במצב הנוכחי השאלה שצריכה לעלות לדיון היא איך למנוע הטלת מכסים אמריקאיים חדשים על סחורה סינית בשווי 550 מיליארד דולר כדי למנוע הסלמה במלחמת הסחר".

 

דבריו מתייחסים לאיומו מיום שישי שעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי יעלה את המכסים על סחורה סינית בשווי 250 מיליארד דולר מ-25% ל-30%, ואת המכס על יבוא נוסף בשווי 300 מיליארד דולר ל-15% מ-10%.

 

הדובר נשאל גם על האפשרות ששני הצדדים ייפגשו לסבב נושא של מו"מ כבר בספטמבר, ועל כך השיב כי הנושא נמצא בדיונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x