$
כלכלה ומדיניות

טראמפ: "האם אני רוצה שפאוול יתפטר? לא אמנע זאת"

הנשיא ממשיך למתוח ביקורת נוקבת על יו"ר הפד ועל כך שאינו מוריד את הריבית בקצב מספק לטעמו; בדרכו לכינוס ה-G7 שייפתח היום אמר על פאוול כי "איני חושב שהוא שחקן שחמט טוב. אבל זה מה שיש לי"

שירות כלכליסט 08:3624.08.19
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך להעביר ביקורת נוקבת על יו"ר הפדרל רזרב ג'רום פאוול ואמר כי לא ימנע ממנו להתפטר אם יציע זאת.

 

 

 

לפני טיסתו לפסגת מנהיגי מדינות ה-G7 שתחל היום (שבת) בצרפת, אמר הנשיא לעיתונאים כי "איני מרוצה מפאוול". טראמפ מותח ביקורת על פאוול בשל מדיניות הריבית שלו, ועל כך שאינו מוריד אותה בקצב מספק לטעמו. הוא אף בדק את האפשרות להדיח אותו מתפקידו.

 

 

ג'רום פאוול ג'רום פאוול צילום: בלומברג, Federal Reserve

 

דברים שאמר פאוול בכנס ג'קסון הול בשילוב עם המכסים שהטילו סין זו על זו הובילו אתמול (ו') לירידות חדות בבורסות. בנאומו שעורר תשומת לב רבה, אמר היו"ר כי הפד יפעל "בצורה הולמת" כדי לשמור על בריאות כלכלת ארה"ב, זאת על רקע ההאטה בכלכלה העולמית. עם זאת, הוא לא הצהיר כי בבנק מתכוונים לבצע שורה של הורדות ריבית, כפי שדורש טראמפ. בחודש שעבר הורידו בבנק את הריבית לראשונה מזה עשור ב-0.25% ל-2.25%-2%, וההערכה בשווקים היא כי צפויה הורדה נוספת כבר בחודש הבא.

 

"אני בכלל לא חושב שהוא עושה עבודה טובה", הוסיף עוד טראמפ. "איני חושב שהוא שחקן שחמט טוב. אבל זה מה שיש לי". עוד קודם לכן תהה טראמפ בציוץ בטוויטר: "מי האויב הגדול ביותר שלנו" פאוול או נשיא סין שי ג'ינפינג.

 

בתשובה לשאלה אם הוא מעוניין שפאוול יתפטר, ענה טראמפ: "האם אני רוצה שהוא יתפטר? אומר זאת כך, אם הוא יתפטר אני לא אמנע ממנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x