כלכלה ומדיניות

טראמפ משתולל: הורה לחברות בארה"ב "לחפש אלטרנטיבה לסין"

נשיא ארה"ב הגיב בזעם להודעת סין על כוונתה להטיל מכסים בהיקף של 75 מיליארד דולר על ארה"ב. טראמפ הורה לחברות האמריקאיות לחפש חלופות "כולל להביא את החברות הביתה ולייצר את המוצרים שלכן בארה"ב". בעקבות ההודעה: המדדים המובילים בוול סטריט עברו לירידות חדות. כלל לא ברור אם לטראמפ יש סמכות להורות על צעד כזה

שירות כלכליסט 18:3523.08.19

דרמה בארה"ב: הנשיא דונלד טראמפ הורה לחברות בארה"ב "להתחיל מיד לחפש אלטרנטיבה לסין, כולל להביא את החברות הביתה ולייצר את המוצרים שלכם בארה"ב". טראמפ הוסיף כי "יגיב למכסים של סין בהודעה שימסור היום בלילה (שעון ישראל).

 

 

 

טראמפ אמר את הדברים על רקע הודעת סין מוקדם יותר היום על כוונתה להטיל מכסים נוספים בהיקף של 75 מיליארד דולר על ארה"ב. הבית הלבן לא הגיב מיד כשנשאל אם ההודעה, שנמסרה בציוץ בן ארבעה חלקים ביום שישי בבוקר, מהווה הוראה רשמית של הנשיא.

 

יש לציין, כי כלל לא ברור אם לטראמפ יש סמכות כלשהי למסור הוראה ברוח זו או אם כבר נקט בצעדים כלשהם בעניין. בעקבות ההוראה, עברו המדדים המובילים בוול סטריט לירידות חדות.

 

מוקדם יותר תקף טראמפ בחריפות את יו"ר הפד ג'רום פאוול, על רקע נאומו בג'קסון הול שבו אמר בין היתר כי "מכסי יבוא וגורמים נוספים מאטים את הצמיחה". בציוץ בטוויטר הסית טראמפ נגד יו"ר הבנק המרכזי: "לא ברור מיהו אויב גדול יותר שלנו - יו"ר הפד פאוול או נשיא סין שי?".

 

עוד כתב הנשיא האמריקאי: "כמו תמיד הפד לא עשה דבר! זה מדהים שהם יכולים בלי לדעת או לשאול מה אני עושה, כפי שאודיע בקרוב. יש לנו דולר מאוד חזק ופד מאוד חלש. אעבוד בצורה מבריקה עם שניהם, והמצב של ארה"ב יהיה מעולה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x