שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

המהלך הסיני לתמיכה בעסקים שנפגעו מההאטה

הבנק המרכזי של סין יזכה לגמישות רבה יותר בשינוי שערי הריבית על משכנתאות והלוואות אחרות; במסגרת המנגנון החדש, 18 בנקים, ביניהם שניים זרים - סטנדרד צ'רטרד וסיטיגרופ - יגישו לו מדי חודש את שיעורי ריבית הפריים שלהם לשנה אחת ולחמש שנים; הבנק יחשב את הממוצע ויפרסם את ריבית הבנצ'מרק החדשה

שירות כלכליסט 19:1219.08.19

מחר (ג') תיכנס לתוקפה בסין רפורמה בהליך קביעת שערי הריבית, שאמורה להביא לירידה בעלויות ההלוואה ולתמוך בעסקים שנפגעו ממלחמת הסחר עם ארה"ב.

 

 

 

הריבית הרשמית היא כיום 4.35%, לאחר שלא השתנתה מאז אוקטובר 2015. במסגרת שינוי המדיניות יקבל הבנק המרכזי של סין גמישות רבה יותר בשינוי שערי הריבית החלים על משכנתאות והלוואות אחרות. המהלך אמור להעניק לו יותר עצמאות, אך אנליסטים מציינים כי לא מדובר באוטונומיה כמו זו הנהוגה במערב, שכן הבנק יצטרך עדיין לקבל את אישור הממשלה לשינויים.

 

 

 צילום: בלומברג

 

במסגרת המנגנון החדש, 18 בנקים, ביניהם שניים זרים - סטנדרד צ'רטרד וסיטיגרופ - יגישו לבנק המרכזי הסיני מדי חודש את שיעורי ריבית הפריים שלהם לשנה אחת ולחמש שנים. הבנק יחשב את הממוצע ויפרסם את ריבית הבנצ'מרק החדשה ב־20 בכל חודש. קבוצת הבנקים כוללת גם את הבנקים המקוונים WeBank שבבעלות טנסנט ו־MyBank של עליבאבא.

 

"המערכת החדשה לא מבטיחה ששיעור הריבית על הלוואות אכן יהיה נמוך יותר", ציינו אנליסטים בגולדמן זאקס. "אך בהתחשב במצב הקיים, ובכלל זה צמיחה נמוכה בפעילות הכלכלית, הסיכונים הנובעים ממלחמת הסחר ורצון עז מצד הממשלה להוריד את הריבית, אנחנו מעריכים כי שיעורי הריבית אכן יירדו".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x