$
כלכלה ומדיניות

התנגשויות אלימות בין כוחות המשטרה והמפגינים בהונג קונג

לאחר יום נוסף של מחאות ושיבושי טיסות בשדה התעופה בהונג קונג, נרשמו התנגשויות קשות בין המשטרה למפגינים. פצוע הוחזק על ידי קבוצת מפגינים, לאחר שנטען כי הוא שוטר סמוי. השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ובשלב מסוים אחד מהם אף שלף נשק

שירות כלכליסט 21:2313.08.19

העימות בהונג קונג נמשך: הערב (ג') נרשמו התנגשויות אלימות בין כוחות המשטרה והמפגינים בנמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג. זאת, לאחר יום נוסף של מחאות ושיבושי טיסות בשדה במשבר שרק הולך ומעמיק.

 

 

ההתנגשות בין המשטרה למפגינים החלה לאחר שפצוע נלקח מהטרמינל הראשי על ידי כוחות רפואה, לאחר שהוחזק לכאורה על ידי קבוצת מפגינים. כמה אקטיביסטים טענו שהיה שוטר סיני סמוי.

 

 

פצוע מפונה לקבלת טיפול רפואי בהונג קונג, לאחר שהוחזק על ידי המפגינים פצוע מפונה לקבלת טיפול רפואי בהונג קונג, לאחר שהוחזק על ידי המפגינים צילום: אי פי איי

 

 

מספר כלי רכב של המשטרה נחסמו על ידי המפגינים, מה שגרם לכוח לפיזור הפגנות להתערב ולפזר תרסיס פלפל. בשלב מסוים אחד השוטרים אף שלף את נשקו, כך על פי כמה דיווחים.

 

למרות שנראה היה שהמצב יכול להסלים לכדי אלימות קשה, הרוחות נרגעו לאחר כמה שעות ללא התערבות נוספת של המשטרה.

 

בוושינגטון אמר הנשיא טראמפ שהממשלה הסינית מזיזה חיילים לגבול עם הונג קונג, וקרא לשמור על רגיעה. במה שהיה יומן השני של ההפגנות. בנמל התעופה חסמו אלפי מפגינים לבושים שחור את הטרמינל, קראו סיסמאות, שרו, והניפו כרזות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x