שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

טראמפ לפד: "תחתכו ריבית מהר יותר וחזק יותר, סין לא הבעיה"

נשיא ארה"ב שוב דוחק בבנק המרכזי להאיץ את שיעור הורדות הריבית: "הפד צריך להפסיק את הצמצום הכמותי המגוחך הזה לאלתר", צייץ טראמפ בטוויטר, "הבעיה שלנו אינה סין, אלא הפדרל ריזרב שהוא גאה מדי מכדי להודות שטעה"

שירות כלכליסט 16:4907.08.19

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שב וקרא לפדרל ריזרב להאיץ את שיעור הורדות הריבית, זאת בטענה שהבנק המרכזי צריך לשמור על הקצב של שאר הבנקים המרכזיים ברחבי העולם.

 

 

 

"עליהם להוריד ריבית בשיעור גבוה יותר ובקצב מהיר יותר ולהפסיק את הצמצום הכמותי המגוחך הזה לאלתר", כתב טראמפ בשורה של ציוצים.

 

 

 

יו"ר הפד ג'רום פאוול ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ יו"ר הפד ג'רום פאוול ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילומים: TNS ,AP

 

 

קריאתו הנוכחית של טראמפ מגיעה בעוד התשואה על אג"ח ממשלתיות אמריקאיות צנחה והפער בתשואה בין אג"ח לשלושה חודשים ולעשר שנים הוא הגבוה ביותר שנרשם מאז אפריל 2007, זמן קצר לפני פרוץ המשבר הפיננסי.

טראמפ לא חוסך ביקורת כבר תקופה ארוכה מהתנהלות הפד והיו"ר שלו ג'רום פאוול. זאת, אף שבשבוע שעבר הוריד הבנק את הריבית ב-0.25%, לראשונה מזה עשור. ההערכה בשווקים היא כי תבוצע הורדה נוספת בספטמבר, ותיתכן הורדה נוספת לפני סוף השנה.

 

אולם, טראמפ טוען כי אסור לבנק לחכות, וקרא לו לפעול באופן מיידי. "הבעיה שלנו אינה סין, אנחנו חזקים מאי פעם, הכסף זורם לארה"ב בעוד שסין מאבדת אלפי חברות שעוברות למדינות אחרות, והמטבע שלהם נמצא תחת מצור. הבעיה שלנו היא הפדרל ריזרב שגאה מכדי להודות שטעה כשפעל מהר מדי ואימץ מדיניות צמצום מוגזמת (ושאני צדקתי)", צייץ הנשיא.

 

עם זאת, מהציוץ של טראמפ עולה כי הבנק המרכזי ממשיך לעסוק בתהליך ה"צמצום הכמותי", כלומר הפחתת כמות האג"ח שהבנק מחזיק במאזן שלו, אך בפגישת קובעי המדיניות של הבנק בסוף יולי הצביעו הפסקת התכנית החל מה-1 באוגוסט.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x