$
כלכלה ומדיניות

למשק האמריקאי נוספו ביולי 164 אלף משרות חדשות - בהתאם לצפי

מספר המשרות שהתווספו בחודש החולף בארה"ב תואם את התחזיות המוקדמות. שיעור האבטלה נותר ללא שינוי - 3.7% והשכר הממוצע לשעה עלה ב-0.3%. לפני הדו"ח העריך אנליסט: "לא נראה שהוא ישנה את התפיסה בשוק שיש צורך בהורדת ריבית נוספת"

שירות כלכליסט 15:3702.08.19

בחודש יולי התווספו למשק האמריקאי 164 אלף משרות חדשות - כך עולה מנתוני דו"ח התעסוקה בארה"ב שהתפרסמו לפני זמן קצר. הדו"ח מגיע לאחר שבוע עמוס באירועים - מהחלטת הפדרל ריזרב להוריד את הריבית לראשונה מזה עשור ועד להודעתו המפתיעה אמש של דונלד טראמפ על הטלת מכסים נוספים על סין.

 

 

 

מספר המשרות החדשות שהתווספו ביולי תואם בדיוק את התחזיות המוקדמות. עם זאת, מדובר בירידה לעומת התוספת שנרשמה ביוני של 224 אלף משרות חדשות. בממוצע נרשמה בחצי השנה הראשונה של השנה תוספת ממוצעת של 172 אלף משרות חדשות בכל חודש.  

 

במקביל תוקן מספר המשרות שהתווספו למשק האמריקאי במאי מ-72 אלף ל-62 אלף. מספר המשרות שהתווספו למשק האמריקאי ביוני תוקן מ-224 אלף ל-193 אלף.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

 

שיעור האבטלה נותר ללא שינוי על 3.7% בהתאם לצפי, והשכר הממוצע לשעה עלה ב-0.3%, בעוד הצפי היה לעלייה של0.2%. אורכו של שבוע העבודה הממוצע ירד במעט מ-34.3 שעות ל-34.3 שעות שבועיות.

 

לפני פרסום הנתונים אמר הכלכלן ג'וש רייט מ-iCIMS בניו יורק: "אם יתפרסם הדו"ח שאנחנו מצפים לו, אני לא חושב שזה ישנה את התפיסה בשוק שיש צורך בהורדת ריבית נוספת. אני לא חושב שהדו"ח ייתן לפד מספיק ביטחון ללכת נגד השוק".

 

מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין כבר משפיעה לשלילה על סקטור הייצור, שחווה ירידות בשני רבעונים רצופים. ההשקעות העסקיות נפגעו גם כן, והתכווצו ברבעון השני לראשונה מזה יותר משלוש שנים. לפי ההערכות, הצמיחה ברבעון השלישי תעמוד על 1.5% בלבד, זאת לאחר התרחבות של 3.1% ברבעון הראשון. "דו"ח התעסוקה יהיה מהותי בקביעת האופן שבו הרבעון השלישי ייצא לדרך", הגיב סאם בולארד, כלכלן בכיר בוולס פארגו. "עליות נרחבות בשוק העבודה יתמכו בצמיחה יציבה בצריכה הפרטית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x