$
חברה וסביבה

אימפוסיבל פודס קיבלה אישור למכור תחליפי בשר גם בסופרמרקטים בארה"ב

"אנחנו בקשר עם ה-FDA כבר קרוב לחצי עשור כדי לוודא שאנחנו מצייתים לגמרי לכל רגולציות בטיחות המזון", נמסר מחברה. עד כה, הופצו מוצרי החברה רק באמצעות מכירות למסעדות, כולל שיתוף פעולה מוצלח עם ברגר קינג

שירות כלכליסט 12:4501.08.19
יצרנית מוצרי הבשר מהצומח, אימפוסיבל פודס (Impossible Foods) הודיעה אתמול (ד') כי החל מהחודש הבא תמכור את המוצרים שלה גם ברשתות הסופרמרקטים, זאת לאחר שזכתה באישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשימוש בחלבון בשם soy leghemoglobin כתוסף צבע. באימפוסיבל מהנדסים גנטית שמרים כדי לייצר את המולקולה המכילה ברזל, והיא נחשבת כמי שמעניקה למוצר את הטעם והארומה המזכירים בשר אמיתי.

 

 

 

האישור מגיע לאחר שב-2017 דווח כי ב-FDA הטילו ספק בבטיחות המולקולה, במיוחד בהתחשב בכך שמעולם לא נאכלה על ידי אנשים לפני כן. בשנה שעברה כבר פסקו במנהל המזון כי מדובר בחומר בטוח, וכעת נוסף האישור לשימוש בו כתוסף צבע.

 

המבורגר צמחי של אימפוסיבל פודס המבורגר צמחי של אימפוסיבל פודס צילום: איי אף פי

 

"אנחנו בקשר עם ה-FDA כבר קרוב לחצי עשור כדי לוודא שאנחנו מצייתים לגמרי לכל רגולציות בטיחות המזון בהמבורגרים של אימפוסיבל ובכל המוצרים העתידיים וערוצי המכירות שלנו", מסרה היועצת המשפטית של החברה דנה ווגנר.

 

עד כה, באימפוסיבל הפיצו את המוצרים שלהם רק באמצעות מכירות למסעדות, כולל שיתוף פעולה מוצלח עם ברגר קינג. כעת בזכות האישור של ה-FDA תוכל החברה למכור את המוצרים גם בסופרמרקטים החל מספטמבר. יריבתה הגדולה, ביונד מיט, מכרה ברבעון השני של השנה מוצרים בשווי 34.1 מיליון דולר בסופרמרקטים, המייצגים מעט יותר מחצי מההכנסות החברה ברבעון.

 

לפי נתונים שאספו בחברת המחקר נילסן, מעל ל-20% ממשקי הבית בארה"ב רוכשים תחליפי בשר, ובשנה שעברה המכירות בסופרמרקטים של תחליפי בשר, כולל המבורגרים טבעוניים רגילים, עמדו על 893 מיליון דולר.

 

במקביל, אימפוסיבל פודס חשפו אתמול עסקת ייצור עם הספקית OSI גרופ, שאמורה לסייע לחברה להגדיל את יכולות הייצור שלה, זאת על רקע הביקוש הגדול שהוביל למחסור במלאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x