$
כלכלה ומדיניות

בעקבות הסדר הטיעון עם אפשטיין: שר העבודה האמריקאי התפטר

אלכסנדר אקוסטה היה התובע הכללי של מיאמי ב-2007, והגיע להסדר טיעון שנוי במחלוקת עם המיליארדר, שהורשע בשידול קטינה לזנות. לפני כשבוע נעצר אפשטיין בחשד לביצוע עבירות דומות; בכירים דמוקרטים דרשו כי יתפטר

שירות כלכליסט 17:2712.07.19

שר העבודה של ארה"ב, אלכסנדר אקוסטה, אמר היום כי יתפטר מתפקידו, בעקבות הביקורת הציבורית על טיפולו בפרשת עבירות המין של איל ההון ג'פרי אפשטיין, בעת שכיהן כתובע הכללי של מיאמי לפני עשור. אפשטיין נעצר בשבת האחרונה בניו יורק בחשד לסרסור בנערות.

 

אקוסטה מסר את ההודעה מחוץ לבית הלבן. הנשיא דונלד טראמפ. שעמד לידו, אמר כי אקוסטה התקשר אליו היום בבוקר, ואמר לו כי הוא מרגיש שנהפך למכשול בפני הממשל האמריקאי - ולכן החליט להתפטר מתפקידו. 

 

 

 

ההודעה באה יומיים לאחר מסיבת העיתונאים שערך אקוסטה, ובה הגן על הסדר הטיעון השנוי במחלוקת שאליו הגיע עם עורכי דינו של אפשטיין  ב-2007. בין השאר, סוכם כי ההסדר לא יוצג בפני המתלוננות - עד לאישורו בבית המשפט.

 

ב-2008 הורשע אפשטיין בשידול קטינה לזנות במסגרת הסדר הטיעון. הוא ריצה 13 חודשי מאסר בלבד ונרשם כעבריין מין.

  

אפשטיין, בן 66, עומד בראש קרן גידור גדולה ושימש בעבר יועץ פיננסי של עשירי העולם. הוא נחשב בעבר מקורב לנסיך הבריטי אנדרו, לנשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ולנשיא הנוכחי דונלד טראמפ. בעבר דווח שב"ספר הטלפונים השחור" של אפשטיין הופיע ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק.

 

אלכסנדר אקוסטה אלכסנדר אקוסטה צילום: גטי אימג'ס

 

 

  

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: AP

 

מאז מעצרו של אפשטיין בשבת, דרשו מנהיגים דמוקרטים רבים, בהם אליזבת' וורן, ג'ו ביידן, ננסי פלוסי וצ'ק שומר, כי יתפטר מתפקידו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x