$
כלכלה ומדיניות

העיתון הממשלתי בסין: "על ארה"ב לוותר על מנטליות ה'ניצחון בכל מחיר'"

במאמר שפורסם ב"פיפל'ס דיילי" נכתב עוד כי על ארה"ב לבטל את כל המכסים שהוטלו על יבוא סיני: "הדרך היחידה לפתור את המחלוקות היא באמצעות דיאלוג בין שווים"

שירות כלכליסט 13:5222.06.19
ארה"ב צריכה לא הייתה צריכה לפתוח במלחמת הסחר עם סין ועליה לוותר על מנטאליות ה"ניצחון בכל מחיר", ובמקום זאת לבחון את האינטרסים של הציבור שלה ושל הקהילה העולמית, כך לפי מאמר מערכת שפורסם בעיתון "פיפל'ס דיילי" הסיני, המייצג את הממשלה.

 

בעיתון, הנחשב לשופרה של המפלגה הקומוניסטית, קראו לארה"ב לבטל את כל המכסים שהוטלו על יבוא סיני, וציינו כי הדרך היחידה לפתור את מחלוקות המסחר היא באמצעות "דיאלוג בין שווים".

 

בסוף השבוע הבא מתכנן נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להיפגש עם נשיא סין שי ג'ינפינג בשולי פסגת מנהיגי מדינות ה-G20. רבים מקווים כי הפגישה הזו תצליח לחלץ את המו"מ בין שתי המדינות מהמבוי הסתום אליו נקלע.

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

משרד המסחר האמריקאי יקיים במשך שבוע שימועים עבור יצרנים וחברות אחרות שיושפעו לשלילה מהסבב הבא של מכסים על סחורה סינית בשווי 300 מיליארד דולר. ואולם בעיתון הסיני מציינים כי כל השימועים הקודמים בנושא הצביעו על התנגדות "גורפת" להעלאת המכסים, ועדיין לא היתה לכך השפעה על החלטת הממשל.

 

"נראה שיש אנשים בארה"ב שמנופפים במקל המכסים בניסיון לחזק את מה שהם מכנים 'היתרון התחרותי התעשייתי'", נכתב במאמר המערכת. "הם לא מביאים בחשבון את דעת הקהל, לא מתחשבים בתנאים במדינות ולא מתייחסים לסדר הכלכלי העולמי. הם רק רוצים שיכתירו אותם כמנצחים, אבל מתעלמים מכך שהם לא מנצחים".

 

מפדרציית הקמעונאות הארצית של ארה"ב (NRF) נמסר ביום שישי כי המכסים הנוספים על יבוא סיני, כולל טלפונים סלולרים ומחשבים, עלולים לעלות לצרכנים האמריקאים 12.2 מיליארד דולר נוספים בכל שנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x