$
כלכלה ומדיניות

השעון מתקתק: הפרלמנט דחה הצעה המחייבת ברקזיט עם הסכם

השמרנים חגגו לאחר שההצעה של הלייבור הפוסלת אפשרות לברקזיט קשה, נבלמה ברוב של 12 קולות; קורבין: "לא תחגגו בספטמבר"

שירות כלכליסט 21:1712.06.19

צוהלים על הטייטניק: שמחה גדולה הערב במפלגה השמרנית לאחר הניצחון שרשמו בפרלמנט הערב על הלייבור בעוד הצבעה מוזרה על הברקזיט.

 

 

 

חברי פרלמנט בלייבור הגישו הצעה חדשה לעמיתיהם, לפיה בכל מקרה לא תוכל בריטניה להיפרד מאירופה ללא הסכם באוקטובר הקרוב, הדד ליין המעודכן של הברקזיט. ההצבעה נדחתה ברוב של 309 נגד 298.

 

לאחר סיום ההצבעה חגגו חברי הפרלמנט השמרנים את ניצחונם ומנהיג השמרנים ג'רמי קורבין נשמע מסנן להם בתגובה – "אתם לא תחגגו בספטמבר".

 

 

ג'רמי קורבין ותרזה מיי ג'רמי קורבין ותרזה מיי צילום: איי פי

 

אף שרבים מחברי הפרלמנט השמרנים מתנגדים לברקזיט ללא הסכם ותומכים עקרונית בפרידה מוסדרת, ואף שבהצבעות קודמות בנושא חלק מהם הצטרף ללייבור בדחיית ההצעות של ראשת הממשלה תרזה מיי, הפעם לא נרשמו "מרידות" בקרב החברים השמרנים – ההערכה היא שאלה העדיפו לנקוט ב'הפסקת אש' עד להכרעה על המנהיג הבא של המפלגה שיירש את מיי.

 

השר לענייני הברקזיט של ממשלת הצללים של הלייבור, קייר סטראמר (Keir Starmer), אמר לאחר ההצבעה שזהו רק צעד אחד ראשון מתוך רבים שיבואו במאמץ למנוע ברקזיט ללא הסכם. "מפלגת הלייבור תשתמש בכלהכלים האפשריים על מנת להגן על משרות, על הכלכלה ועל הקהילות מההשלכות ההרסניות של ברקזיט ללא הסכם", אמר סטראמר. "כל מנהיג עתידי של הטוריז צריך לדעת שהפרלמנט ימשיך להיאבק נגד פרידה ללא הסכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x