שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

רוב המיליונרים האמריקאים תומכים בהטלת מס עושר

60% מ-750 המיליונרים שענו לסקר CNBC תומכים בהצעת החוק של הסנאטורית אליזבת וורן הקובעת מס של 2% על הון שמעל 50 מיליון דולר ו-3% נוספים על הון של מעל מיליארד דולר. אם יעבור, צפוי החוק להניב לאוצר האמריקאי הכנסות של 275 מיליארד דולר בשנה

שירות כלכליסט 18:2412.06.19

רוב המיליונים האמריקאים תומכים בהצעת מס העושר של הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן - כך עולה מסקר שערך אתר החדשות CNBC.

 

 

 

לפי הסקר, 60% מהמיליונרים תומכים בהצעה, הקובעת מס של 2% על ההון שמעל 50 מיליון דולר ו-3% נוספים על הון של מעל מיליארד דולר. וורן, שהכריזה כי היא מתכוונת להתחרות על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, מעריכה שהמס יחול על 75 אלף המשפחות העשירות בארה"ב ויניב לאוצר האמריקאי 275 מיליארד דולר בשנה.

 

המס המוצע שונה ממס על הכנסות, שכן הוא חל על כלל ההחזקות של האדם הרלבנטי ולא על השכר שלו או של חברה בבעלותו.

 

בקרב המיליונרים התומכים במפלגה הדמוקרטית, 88% הביעו תמיכה בהצעת המס של וורן. בקרב ה"עשירים" הרפובליקנים עמדה התמיכה על 36% ובקרב ה"עצמאיים" עמד שיעור התמיכה על 62%.

הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן. להערכתה, המס יחול על 75 אלף משפחות אמריקאיות הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת וורן. להערכתה, המס יחול על 75 אלף משפחות אמריקאיות צילום: איי אף פי

 

 

הסקר כלל 750 נשאלים עם הון של לפחות מיליון דולר, 261 מהם הגדירו את עצמם רפובליקנים, 261 עצמאיים ו-218 דמוקרטים. "אנו מזהים לאורך השנים שהקבוצה הזו מוכנה לשלם יותר", אמר ג'ורג' וואלפר, נשיא Spectrem Group, החברה שערכה את הסקר בשיתוף עם CNBC.

 

הנשאלים כן ציינו שהם מתנגדים לביטול מוחלט של הטבות המס, בין היתר כאלה הנובעות מתשלומי משכנתא או מתרומות - 72% מהנשאלים הביעו התנגדות לצעד מסוג זה. כמו כן, מרבית הנשאלים הביעו התנגדות למיסוי רווחי הון.

 

מעדיפים את ביידן על טראמפ

 

עוד עולה מהסקר שהמיליונרים האמריקאים מעדיפים את סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן על פני קדנציה נוספת של הנשיא דונלד טראמפ. 53% מהנשאלים אמרו כי יצביעו לביידן מול 39% לטראמפ אם אלה יהיו המועמדים (8% לא החליטו).

 

מנגד, במקרה שברני סאנדרס יהיה המועמד הדמוקרטי, טראמפ מנצח עם תמיכה של 46% מהמיליונרים מול 40% לסנדרס. הנשיא המכהן מנצח גם את וורן בקרב המיליונרים, עם 47% לטראמפ מול 40% לוורן. מועמד פופולרי בקרב הנשאלים הוא פיט בוטיג'ג', ראש העיר סאות' בנד באינדיאנה, שמפתיע עם תמיכה של 43% מול 42% לטראמפ. בוטיג'ג' שייך לדור הצעיר ומהפלג השמאלי של המפלגה הדמוקרטית, הומוסקסואל שחי בזוגיות, בוגר שירות צבאי בצי - שנחשב לאחד מראשי הערים המצליחים בארה"ב.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x