$
כלכלה ומדיניות

איראן: "הסנקציות החדשות של ארה"ב - טרור כלכלי"

אתמול הודיעה ארה"ב כי תטיל סנקציות חדשות על קבוצת האחזקות הגדולה ביותר בתעשיית הנפט באיראן, במחאה על תמיכתה הכספית במשמרות המהפכה; טהרן: "המהלך מוכיח שטראמפ אינו רציני בנוגע למו"מ"

שירות כלכליסט 22:1208.06.19

דובר משרד החוץ האיראני גינה את הסנקציות שוושינגטון הטילה על חברת הנפט הגדולה באיראן, ומסר כי מדובר ב"טרור כלכלי". כך פורסם באתר "אל ג'זירה".

 

לפי הדיווח, הדובר אמר כי המהלך מצביע על "המשך העוינות של וושינגטון כלפי טהרן ומוכיח כי הנשיא דונלד טראמפ אינו רציני בנוגע למשא ומתן".

 

אתמול הודיעה ארה"ב כי תטיל סנקציות חדשות על קבוצת האחזקות הגדולה ביותר בתעשיית הנפט באיראן, במחאה על תמיכתה הכספית במשמרות המהפכה.

 

לפי משרד האוצר האמריקאי, קבוצת האחזקות "תעשיות נפט במפרץ הפרסי" מחזיקה תחתיה 39 חברות נפט וסוכני מכירות מחוץ לאיראן. כ-40% מסך תוצרת הנפט וכמחצית מייצוא הנפט מאיראן נמצא בבעלות החברה.

 

עוד נמסר כי משרד הנפט האיראני העביר לזרוע הכלכלית של משמרות המהפכה עשרה פרויקטים בתחום תעשיית הנפט המוערכים ב-22 מיליארד דולר, פי ארבעה מהתקציב הרשמי של הארגון, שעליו הכריזה ארה"ב בחודש שעבר כארגון טרור, מהלך שאפשר לה להטיל סנקציות עליו או על כל חברה שתומכת בו.

 

 

קידוח נפט באיראן קידוח נפט באיראן צילום: רויטרס

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x