$
כלכלה ומדיניות

נשיא סין: ארה"ב לא תתנתק מאיתנו, טראמפ הוא ידידי

שי ג'ינפינג המבקר ברוסיה השמיע דברים פיסניים ביחס לארה"ב, עימה יש לארצו סכסוך כלכלי חריף; הוא הביע את ביטחונו בהמשך הגלובליזציה ושלא ניתן יהיה לעצרה; בינתיים מתוארים יחסי סין ורוסיה כטובים ביותר אי פעם

שירות כלכליסט 19:3107.06.19

תקוות לפיוס: נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר היום (ו') בכינוס השנתי של הפורום הכלכלי בסנט פטרסבורג שארה"ב אינה מעוניינת להתנתק מסין ושהנשיא דונלד טראמפ הוא ידידו.

 

 

שי סיים היום את ביקורו בן שלושת הימים ברוסיה, בהם קיים פגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין, והשניים הפגינו חמימות בשעה שיחסי רוסיה וארה"ב מגיעים לשפל חדש.

 

 

פוטין. יחס חם לסין פוטין. יחס חם לסין צילום: רויטרס

  

אולם שי הדגיש את חשיבות היחסים עם ארה"ב ועל כך שימשיכו להיות חזקים. לדבריו, "קשה לדמיין קרע מוחלט של ארה"ב מסין ושל סין מארה"ב. אנחנו לא מעוניינים בכך, ושותפינו האמריקאים אינם מעוניינים בכך. הנשיא טראמפ הוא ידידי ואני משוכנע שגם הוא אינו מעוניין בכך".

 

לפי אתר CNBC, נשיא סין נשאל בנוגע למלחמת הסחר עם ארה"ב וענה כי ארצו תמיד תהיה "חסידה נלהבת של הגלובליזציה" וכי מדובר ב"חלק קטן משינוי גדול שיביא עוד שינויים קטנים אך לא יוכל לעצור את הגלובליזציה".

 

שי אמר עוד כי מערכות וארגונים גלובליים שמציבים הגבלות זקוקים לשיפור אך אין צורך בשינוי כולל במערכת. הוא קרא לכלכלות המתפתחות להשמיע את קולן שכן תפקידן החדש "דורש כבוד".

 

שלשום תיאר שי את פוטין כ"חבר הכי טוב" שלו. בשש השנים האחרונות נועדו השניים כמעט 30 פעמים. שתי המעצמות מחזקות את יחסיהן ואת שיתוף הפעולה ביניהן לנוכח העוינות המתגברת - הן פוליטית והן כלכלית - מצד  ארה"ב. נשיא רוסיה תיאר את היחסים כ"חסרי תקדים" וטובים מאי פעם בהיסטוריה של המדינות..

בטל שלח
    לכל התגובות
    x