כלכלה ומדיניות

גרמניה: הבנק המרכזי הוריד את תחזית הצמיחה ל-2019 ו-2020

הצמיחה השנה צפויה לעמוד על 0.6% לעומת 1.5% בשנה שעברה, על רקע האטה בייצור. התחזית לשנה הבאה עומדת על צמיחה של 1.2%

שירות כלכליסט 12:2307.06.19

הבנק המרכזי בגרמניה, הבונדסבנק, הוריד את תחזית הצמיחה הכלכלית לשנה הנוכחית ולשנה הבאה, על רקע האטה בסקטור הייצור של המדינה.

 

 

בתחזית השנתית, שמפרסם הבנק פעמיים בשנה, נטען כי הצמיחה צפויה להאט ב-2019 לשיעור של 0.6% מצמיחה של 1.5% בשנה שעברה. לפי התחזית, בשנה הבאה הצמיחה תתאושש ותעמוד על 1.2%. בתחזית הקודמת, שפורסמה בדצמבר, ההערכה הייתה כי הצמיחה השנה ובשנה הבאה תעמוד על 1.6%.

 

לפי הבנק המרכזי, במחצית השנייה של השנה הייצוא אמור לצבור תאוצה מחדש, ויעזור לאושש את הייצור התעשייתי. בנוסף, בבנק מעריכים כי האינפלציה תיפול השנה ל-1.4% מ-1.9% בשנה שעברה.

אנגלה מרקל אנגלה מרקל צילום: Jasper Juinen

 

 

בתוך כך, הייצור התעשייתי בגרמניה נפל באפריל בשיעור הגבוה מהתחזיות, על רקע ירידה בהזמנות וחולשה באמון העסקי. לפי הדו"ח שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה הפדראלית, כלל התוצר התעשייתי - המורכב מהתפוקה בתעשיות הייצור, האנרגיה והבנייה - ירד באפריל ב-1.9% לעומת חודש קודם לכן. הירידה הגיעה לאחר חודשיים רצופים של צמיחה. תחזיות האנליסטים ציפו לירידה של 0.5% בלבד.

 

"מאז תחילת השנה נרשמה האטה בהזמנות הנכנסות בסקטור הייצור, והאקלים העסקי ממשיך להידרדר", נמסר בהצהרה ממשרד הכלכלה הגרמני. עם זאת, בסקטור הבנייה נרשמה צמיחה חזקה בארבעת החודשים האחרונים. מהדו"ח עולה כי התפוקה בבנייה עלתה ב-0.2% באפריל לעומת מרץ, בעוד שהתפוקה בייצור נפלה ב-2.5%. בהשוואה לאפריל השנה שעברה, כלל התוצר התעשייתי נפל ב-1.8%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x