שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

דיווח: תרזה מיי תתפטר עוד הלילה

כתבים פוליטיים בבריטניה מדווחים שרה"מ תישא הצהרה במעונה. העורך הפוליטי של ה"סנדיי טיימס": "עוזריה מבינים שהסיפור נגמר". מקור בדאונינג 10 טען שלא תתפטר בשעות הקרובות, אבל הערב כינסה ישיבה עם יועציה הקרובים

ynet 19:4322.05.19

הכתב הפוליטי הראשי של רשת "סקיי" הבריטית דיווח הערב (יום ד') כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי עשויה להתפטר עוד הלילה. עם זאת, הוא הדגיש כי יש להתייחס לדיווח בזהירות, משום שלא הצליח לאמת אותו. הדיווח נשען לדבריו על חבר פרלמנט בכיר. מקור בכיר במעונה של מיי אמר ל"סאן" שראש הממשלה לא תתפטר הלילה, אבל באותה שעה דווח כי היא מקיימת ישיבה עם עוזריה הקרובים.

 

העורך הפוליטי של "דיילי מייל", ג'ייסון גרובס, דיווח גם הוא: "יש שמועות – שלא אומתו, אך גם לא הוכחשו – ולפיהן ראש הממשלה מתכוונת לשאת הלילה הצהרה במעונה". גם העורך הפוליטי של ה"סנדיי טיימס" הצטרף לדיווחים: "למיטב הבנתי, עוזריה הבכירים של ראש הממשלה מקבלים עכשיו את העובדה שהמשחק נגמר, כל מה שנשאר הוא שגם היא תגיע למסקנה הזו".

 

BBC דיווח הערב כי גובר הלחץ על מיי מתוך המפלגה השמרנית עצמה להתפטר, וכי כמה שרים בקבינט שלה אמרו לרשת שראש הממשלה אינה יכולה להישאר בתפקיד. הדרישה ממיי להתפטר באה אחרי שהציגה עוד הצעת פשרה בניסיון לאשר את הסכם הברקזיט שגיבשה עם האיחוד האירופי – הצעה שאותה דחו הן האופוזיציה והן חברים רבים במפלגתה שלה.

 

תרזה מיי תרזה מיי צילום:AFP

 

הצעתה החדשה של מיי הייתה שאחרי שהפרלמנט יאשר את השלב הראשון בהסכם שלה יצביעו חברי הפרלמנט על האפשרות לקיים משאל עם חדש על הברקזיט. ההצעה החדשה של מיי הכעיסה את האירו-סקפטים המתנגדים למשאל עם חדש, שיבטל את משאל העם הקודם ובו יוכלו הבריטים לשנות את דעתם ולהחליט להשאיר את בריטניה באיחוד. את המעוניינים בביטול הברקזיט הצעתה למשאל עם חדש אכזבה משום שהיא נראית להם רפה מדי.

 

מיי, נזכיר, נכשלה בכל שלושת ניסיונותיה בחודשים האחרונים להעביר בפרלמנט הבריטי את הסכם הברקזיט שגיבשה עם האיחוד האירופי ושמסדיר את תנאי הפרישה של בריטניה מהאיחוד, פרישה שעליה החליטו אזרחי בריטניה במשאל עם ב-2016. בעקבות הכישלון הסכים האיחוד האירופי לדחות את פרישת בריטניה עד 31 באוקטובר.

  

אלא שבשבועות שעברו מאז לא הצליחה מיי להשיג פריצת דרך במשא ומתן עם מפלגת הלייבור שבאופוזיציה ועם שאר מתנגדי התוכנית שלה בפרלמנט, והיא ניצבת בפני מבוי סתום.

  

לפני משאל העם הייתה מיי מהמתנגדים לפרישת בריטניה מהאיחוד, אבל אחריו היא החליטה להתמנות לראש הממשלה ולקבל על עצמה את התפקיד לנהל את תהליך הפרישה כדי לממש את רצון העם.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x