$
כלכלה ומדיניות

בכיר בלייבור: יש להביא למשאל עם את הסכם הברקזיט

המגעים בין הלייבור לממשלה על הסכם העזיבה נקלעו למבוי סתום; קייר סטראמר: "איננו יכולים להמשיך ולקנות לעצמנו כל פעם עוד שבוע - וזה מה שראשת הממשלה עושה כבר חודשים"

שירות כלכליסט 17:3818.05.19

ממשלת בריטניה צריכה לשקול ברצינות עריכת משאל עם על הסכם עתידי לעזיבת האיחוד האירופי - כך לפי דובר מפלגת הלייבור שבאופוזיציה, קייר סטראמר.

 

בחודש הבא אמורים חברי הפרלמנט להצביע על הסכם עזיבה מתוקן, זאת לאחר שכבר דחו שלוש פעמים את ההסכם שהשיגה ראש הממשלה תרזה מיי עם האיחוד האירופי, דבר שהוביל לדחיית מועד הברקזיט.

 

"הממשלה צריכה לשקול ברצינות לקיים הצבעה ציבורית על ההסכם וזאת כדי להיחלץ מהמבוי הסתום", אמר סטראמר בראיון לתחנת הרדיו של ה-BBC. "איננו יכולים להמשיך ולקנות לעצמנו כל פעם עוד שבוע - וזה מה שראשת הממשלה עושה כבר חודשים".

 

אתמול (ו') דווח כי המגעים בין הלייבור והממשלה שנועדו להניע מחדש את תהליך הברקזיט הסתיימו ללא פתרון. ג'רמי קורבין יו"ר הלייבור אמר כי הדיונים "הגיעו רחוק ככל האפשר" והאשים במשבר את "החולשה וחוסר היציבות של הממשלה". מיי טענה שהיעדר "עמדה משותפת" בנוגע להמשך הקשו על התקדמות השיחות.

 

בריטניה היתה אמורה לעזוב את האיחוד ב-29 במרץ, אך חוסר היכולת של מיי לאשר הסכם בפרלמנט הוביל לדחיית המועד ל-31 באוקטובר, כשעדיין חג האיום של ברקזיט ללא הסכם מוסדר.

 

 

לונדון לונדון צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x