שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: "ייתכן ונקל בקרוב את ההגבלות שהטלנו על וואווי"

משרד המסחר האמריקאי הודיע כי לאחר שהכניס את ענקית הטלקום הסינית לרשימה השחורה - צעד שמונע ממנה בין היתר לרכוש רכיבים שיוצרו בארה"ב - הוא שוקל להנפיק לה רישיון כללי זמני שיאפשר לה להמשיך לשרת את לקוחותיה האמריקאיים הקיימים

שירות כלכליסט 09:2018.05.19
משרד המסחר האמריקאי הודיע כי ייתכן ויקל בקרוב על ההגבלות שהטיל על חברת הטלקום הסינית וואווי, זאת מכיוון שהכנסתה השבוע לרשימה השחורה כמעט ואינה מאפשרת לה לשרת את הלקוחות הקיימים שלה.

 

דוברת משרד המסחר מסרה כי הם שוקלים להנפיק רישיון כללי זמני "שימנע את השיבושים לפעילות רשת קיימת ולציוד". הוספתה של וואווי לרשימה השחורה פירושה בין השאר כי אינה יכולה לרכוש יותר רכיבים שיוצרו בארה"ב.

 

הענקת הרישיון הזמני תסייע לספקיות אינטרנט וטלפונים ניידים, במיוחד באזורים כמו ויומינג ומזרח אורגון, שרכשו ציוד רשת מוואווי בשנים האחרונות. למעשה, משרד המסחר יאפשר לוואווי לרכוש סחורה אמריקאית על מנת לעזור ללקוחות הקיימים של החברה לשמור על מהימנות הרשתות והציוד שלהם. עם זאת, החברה הסינית עדיין לא תוכל לרכוש ציוד ורכיבים אמריקאיים לטובת ייצור מוצרים חדשים.

 

השינוי הזה בהגבלות מצביע על כך שהיו להן השלכות מיידיות, רחבות ולא מכוונות. מתוך 70 מיליארד דולר שוואווי הוציאה בשנה שעברה על רכישת רכיבים, בסביבות 11 מיליארד דולר נועדו לחברות אמריקאיות כמו קוואלקום, אינטל ומיקרון טכנולוג'י.

סמארטפון של וואווי סמארטפון של וואווי צילום: עומר כביר

 

 

בנוסף להכנסת וואווי לרשימה השחורה של משרד המסחר, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם השבוע על צו מנהלי שאוסר על שימוש בציוד החברה ברשתות הטלקום בארה"ב. הממשל האמריקאי טוען שמכשירי הסמארטפון וציוד הרשתות של וואווי עלולים לשמש ככלי ריגול בידי ממשלת סין - האשמות שבחברה מכחישים.

 

על אף ההקלות האפשריות, הספקיות האמריקאיות עדיין ידרשו לקבל רישיון נפרד כדי לעשות עסקים חדשים עם וואווי. דוברת משרד המסחר הדגישה כי מדובר יהיה ברישיון שקשה לקבל. עוד הוסיפה דוברות משרד המסחר, כי הרישיון הזמני יהיה בתוקף למשך 90 יום. "המטרה היא למנוע נזק משני על חברות שאינן וואווי שמשתמשות בציוד שלה", הוסיף עורך הדין קווין וולף, לשעבר בכיר במשרד המסחר.

 

המחלוקת בין וואווי וארה"ב נמשכת כבר תקופה. בדצמבר נעצרה בקנדה סמנכ"לית הכספים של וואווי, מנג וונז'ו, בתו של מייסד החברה, לאחר שהוגש נגדה כתב אישום בארה"ב. היא משוחררת בערבות ונדרשת להישאר לעת עתה בוונקובר בזמן שמתקיימים המגעים להסגרתה. עם זאת, טראמפ אמר באותו הזמן כי הוא יתערב לטובתה אם הדבר יסייע לקדם הסכם סחר עם סין.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x