$
כלכלה ומדיניות

הסנאטורית אליזבת וורן: לפתוח בהליכי הדחה נגד טראמפ

וורן, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, קוראת להדחת הנשיא בעקבות פרסום דוח מולר העוסק בהתערבות הרוסית בבחירות ב-2016. טוענת שהמדינה לא יכולה להתעלם מהפעולות לשיבוש חקירה שנחשפו בדוח

שירות כלכליסט 09:3720.04.19
המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, אליזבת וורן, קראה אתמול (ו') להדחתו של הנשיא דונלד טראמפ, ואמרה שהמדינה לא יכולה להרשות לעצמה להתעלם מפעולות הנשיא לשיבוש החקירה שנחשפו ע"י התובע המיוחד רוברט מולר.

 

"חומרת ההתנהגות הזאת דורשת מנבחרי הציבור בשתי המפלגות לשים בצד שיקולים פוליטיים ולבצע את חובתם החוקתית", כך אמרה הסנאטורית ממסצ'וסטס בשורת ציוצים. "על בית הנבחרים ליזום הליכי הדחה נגד נשיא ארה"ב".

אליזבת וורן. קריאה ישירה אליזבת וורן. קריאה ישירה צילום: איי אף פי

 

 

הדוח המורחב של מולר שפורסם ביום חמישי זיהה לפחות עשר דוגמאות להתערבות בהליכים חוקיים על ידי הנשיא, כולל שכנוע אחרים לא לשתף פעולה עם החקירה בנושא ההתערבות הרוסית בבחירות 2016.

 

קריאתה של וורן להדחה מגיעה בעוד ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי וסגניה הבכירים מנסים דווקא להשקיט את קולותיהם של מחוקקים פרוגרסיבים מבית הנבחרים הקוראים להתחיל בהליכי הדחה. עד עתה חקירתו של מולר בקושי עולה במסע הבחירות שכבר החל להתנהל. מצביעים בקושי מזכירים אותה בשאלותיהם למועמדים, והמתמודדים עצמם מתמקדים יותר בנושאים קטנים וקרובים לציבור, כמו שכר וביטוח בריאות.

הנשיא טראמפ והתובע המיוחד רוברט מולר הנשיא טראמפ והתובע המיוחד רוברט מולר צילום: אי פי איי, רויטרס

 

 

מאז פורסם דוח מולר, מספר מתמודדים דמוקרטים טענו שיש להתחיל לדון בהדחה, וכמה אף דיברו בעד המשך החקירה. דבריה של וורן הם הישירים ביותר עד כה, הקוראים לבית הנבחרים לפעול. כמה מתמודדים דמוקרטים אחרים, כמו הסנאטורית קאמלה האריס מקליפורניה וראש עיריית South Bend פיט בוטיג'יג נמנעו מלקרוא להדחה כשנשאלו על הנושא לאחר פרסום דוח מולר.

 

וורן החליטה לקרוא להדחתו של טראמפ אחרי שקראה את דוח מולר בעודה בדרכה לדנבר וסולט לייק סיטי כחלק ממסע הבחירות שלה, כך אמר אחד מעוזריה. "מולר העביר את הכדור למגרש של הקונגרס. 'לקונגרס יש הסמכות לעצור את שימושו המושחת של הנשיא בכוח שבידו על מנת להגן על שלמות מערכת הצדק' והדרך הנכונה לעשות זאת היא הדחה", כך צייצה וורן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x