שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

עוד טלטלה בוולס פארגו: המנכ"ל טים סלואן התפטר

הבנק, שהסתבך בשנים האחרונות בשורה של שערוריות צרכניות, בהן פתיחת חשבונות פיקטיביים, הודיע כי יחפש מועמד חיצוני לתפקיד; סלואן: "ההחלטה שלי אינה קשורה לביצועי הבנק ברבעון הראשון, לתחזיות - או לבעיה חדשה כלשהי"

שירות כלכליסט 09:1929.03.19

מנכ"ל וולס פארגו טים סלואן התפטר מתפקידו - כך הודיע הבנק האמריקאי.

 

זהו המנכ"ל השני שעוזב את וולס פארגו על רקע שורה של הסתבכויות בשערוריות צרכניות, בהן פתיחת חשבונות פיקטיביים, מכירת משכנתאות רעילות והונאות ביטוח.

 

דירקטוריון וולס פארגו מסר כי הוא יחפש מועמד חיצוני שיחליף את סלואן. בינתיים מונה אלן פארקר - היועץ הכללי של הבנק, שהצטרף אליו במרץ 2017 - למנכ"ל זמני.

 

סלואן (58) אמר בשיחת ועידה עם אנליסטים כי החליט לעזוב מאחר שהרגיש כי ההתמקדות בו מהווה גורם מפריע להתקדמות הבנק.

 

"אני רוצה לומר לבעלי המניות שלנו שזו היתה החלטה שלי, והיא אינה קשורה לביצועי הבנק ברבעון הראשון, לתחזיות - או לבעיה חדשה כלשהי", אמר סלואן.

 

טים סלואן טים סלואן צילום: איי אף פי

 

עם זאת האנליסטים לא הצליחו לקבל תשובה ברורה לשאלה האם הרגולטורים הם ש"סייעו" לסלואן למצוא את דרכו החוצה. 

 

סלואן מונה לתפקיד מנכ"ל וולס פארגו באוקטובר 2016. משקיעים רבים מתחו ביקורת על המינוי, ואמרו כי סלואן היה חלק מהצוות הבכיר של הבנק בתקופה שבה השתמש בשיטות שיווק פסולות - ולכן לא יכול לשנות את התרבות הניהולית בו.

 

המנכ"ל המתפטר נהנה מחבילת שכר של 17.5 מיליון דולר ב-2017 ודורג רביעי ברשימת מקבלי השכר במערכת הבנקאית האמריקאית. לפני כחודש הודיע הבנק כי חבילת התגמולים של סלואן גדלה ב-5% ב-2018 - וכללה שכר בסיס של 2 מיליון דולר, 14 מיליון דולר במניות ובונוס של 2 מיליון דולר.

 

וולס פארגו שילם בשנים האחרונות לפרדל ריזרב קנסות ענק בהיקף כולל של מיליארדי דולרים כדי להסדיר שורה של תביעות נגדו.

 

במרץ 2018 הטיל הפד הגבלות חסרות תקדים על הרחבת היקף הנכסים של וולס פארגו - על הבנק נאסר להגדיל את היקף הונו מעבר ל-1.95 טריליון הדולר שהיו ברשותו בסוף 2017, וזאת עד אשר "ישפר באופן מספק את המשילות והשליטה בו". המגבלה צפויה להיות בתוקף גם השנה. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x