שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הפגנת ענק בלונדון: לקיים משאל עם חדש על הברקזיט

מאות אלפים מפגינים היום בבירת בריטניה בדרישה להגיע להכרעה סופית בעניין היציאה מהאיחוד האירופי - תחת הכותרת "Put It To The People"

שירות כלכליסט 16:4623.03.19
מאות אלפי בני אדם מפגינים היום (שבת) בלונדון בדרישה להגיע הכרעה סופית בעניין הברקזיט ולקיים משאל עם נוסף בעניין. זאת בשעה שהמבוי הסתום נותר על כנו, והדדליין המקורי לעזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי נדחה לפי שעה מה-29 במרץ ל-12 באפריל. המפגינים רוצים שהממשלה תעמיד פיתרון למבוי הסתום ותקיים משאל עם, לאחר שראשת הממשלה תרזה מיי כבר נכשלה פעמיים כשניסתה להעביר את הסכם הברקזיט בפרלמנט, וניסיון לקיים השבוע הצבעה שלישית בעניין לא צלח.

 

 

 

תחת הכותרת "Put It To The People", התהלוכה יצאה לדרכה בצהרי היום ותסתיים בעצרת ליד בית הפרלמנט. ההפגנה מאורגנת על ידי תנועת People’s Votes, שכוללת יותר מ-100 קבוצות מקומיות שדוגלות במשאל עם נוסף על עסקת הברקזיט עם האיחוד האירופי, ונתמכות על ידי מספר ארגונים פרו-אירופים. חברי פרלמנט שתומכים בהישארות בריטניה באיחוד אישרו את השתתפותם.

 

ההפגנה היום ההפגנה היום צילום: איי פי

 

המצעד האחרון של People’s Vote שנערך באוקטובר היה הגדול ביותר מזה עשורים, והשתתפו בו 700 אלף בני אדם. בין הדמויות המפורסמות שלוקחות חלק בהפגנה היום ניתן לציין את ראש עיריית לונדון, סדיק חאן. לדבריו, "אנחנו רחוקים ימים ספורים מנפילה לתהום שתביא לתוצאות הרסניות. זה הזמן להחזיר את השליטה לידי העם. לא משנה איך הצבעתם במשאל העם, כולנו מסכימים שהדרך בה מאלצים אותנו להתקדם אינה לטובת האינטרס הלאומי".

 

 

 צילום: איי פי איי

 

בערך 17.4 מיליון בריטים – כמעט 52% מהמצביעים – בחרו לעזוב את האיחוד האירופי במשאל העם שנערך ב-2016, בעוד מעט יותר מ-48% הצביעו בעד הישארות בגוש. ההצבעה ההיא הגדירה מחדש את הפוליטיקה הבריטית, והביאה לפילוג מסוג חדש בתוך שתי המפלגות הגדולות במדינה, הלייבור והשמרנים, כמו גם בקרב כלל האזרחים. המתנגדים למשאל עם נוסף טוענים שהוא עשוי להיות אף יותר מפלג מהראשון.

 

בהופעה טלוויזיונית ביום רביעי, אמרה מיי לאזרחים: "אני בצד שלכם". היא חזרה והאשימה את הפרלמנט במבוי הסתום. בתוך כך מדווח בבריטניה שגובר הלחץ עליה לפרוש מתפקידה לאחר שכתבה לחברי הפרלמנט שתימנע מלקיים הצבעה נוספת על הסכם אם לא יהיו מספיק חברים שיתמכו בו.

 

גורמים ברחוב דאונינג הכחישו דיווח בטיימס לפיו מתקיימים דיונים באשר ללוח הזמנים לפרישתה של מיי. אם הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי לא יעבור בפרלמנטף בריטניה תיאלץ למצוא אלטרנטיבה או לפרוש ללא הסכם ב-12 באפריל.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x