$
כלכלה ומדיניות

טראמפ הסיר מצפון קוריאה סנקציות שהממשל שלו הטיל כי הוא "אוהב את קים ג'ונג און"

תוך יממה בלבד ביטל נשיא ארה"ב סנקציות שהטיל משרד האוצר אתמול על חברות שסייעו לצפון קוריאה: "לא נחוצות"

שירות כלכליסט 21:2122.03.19

בציוץ ששיגר הערב הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי החליט לבטל - תוך יממה בלבד - סנקציות שהממשל שלו הטיל רק אתמול על חברות שסייעו לצפון קוריאה להתחמק מהסנקציות הקיימות.

 

 

 

"היום הוכרז (הטעות במקור - ש"כ) על ידי משרד האוצר האמריקאי כי סנקציות נוספות בהיקף גדול יוטלו על צפון קוריאה בנוסף לסנקציות הקיימות", ציין טראמפ בציוץ שלו. "היום ציוויתי על משיכת סנקציות נוספות אלה".

 

 

 

 

אתמול משרד האוצר האמריקאי הצביע על שתי חברות ספנות סיניות שלטענתו סייעו לפיונג יאנג לעקוף את הסנקציות האמריקאיות והבינלאומיות. ארה"ב ובנות בריתה נעזרו בצעדים הכלכליים שבהם נקטו בניסיון להניע את צפון קוריאה לבטל את את תוכנית הגרעין ואת תוכנית הטילים שלה.

 

 טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און נפגשו פנים אל פנים פעמיים, אך עזבו את הפסגה שנערכה בויאטנם בחודש שעבר בלי להגיע להסכם על פירוק הגרעין הצפון-קוריאני.

 

קים ג'ונג און ודונלד טראמ בפסגה בויאטנם קים ג'ונג און ודונלד טראמ בפסגה בויאטנם צילום: רויטרס

 

 

כשנתבקשה להסביר את הצעד המפתיע של הנשיא האמריקאי, מסרה מזכירת העיתונות שרה האקבי סנדרס כי "הנשיא טראמפ אוהב את היו"ר קים ולא חושב שהסנקציות האלה יהיו נחוצות".

 

צעדו של טראמפ בציוץ ששיגר מהווה נסיגת מהודעת הממשל יום מוקדם יותר. בציוץ ששיגר אתמול לאחר הטלת הסנקציות מסר היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון כי "כולם צריכים לשים לב ולבחון את הפעילויות שלהם כדי להבטיח שהם לא מעורבים בהפרת הסנקציות על ידי צפון קוריאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x